Ferrari

Enzo Ferrari, Włochy 2003

Opowieść o życiu włoskiego konstruktora, Enza Ferrariego, twórcy znanej marki samochodów wyścigowych. Jako młody chłopak postanowił, że skonstruuje najszybsze i najpiękniejsze auto na świecie.

  • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Dramat dokumentalny
  • Reżyseria: Carlo Carlei

Ferrari w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Mario Falcone Scenariusz
  • Carlo Carlei Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o życiu i karierze zawodowej włoskiego konstruktora, Enza Ferrariego, twórcy znanej na całym świecie marki samochodów wyścigowych. Od dzieciństwa fascynował się wyścigami samochodowymi. Postanowił, że skonstruuje najszybsze i najpiękniejsze auto na świecie. W wieku 10 lat zbudował pierwszy "samochód" - deskę na kółkach, podpisując ją swoim nazwiskiem. Uzyskawszy pełnoletność, zamierza stworzyć ekipę rajdową, prowadzi rozmowy z szefostwem firmy Fiat. Nikt jednak nie chce inwestować w jego pomysły w czasach kryzysu.

Historia opowiadająca o losach człowieka, który stworzył największe samochodowe imperium na świecie. Przechodząc przez etapy jego życia, widzimy, jak zmagał się z biedą a następnie pławił w luksusie. Poznajemy wszystkie odcienie jego osobowości. Spotykamy Enzo Ferrari, jak starego człowieka, który nie do końca godzi się ze swoimi wspomnieniami i rzeczami, które stracił w drodze do sukcesu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×