Food, Inc.

Food, Inc., USA 2008

Współczesny przemysł żywieniowy to dochodowy interes. Nad zdrowie i życie konsumentów przedkłada się zysk. Wszystkim kieruje sieć koncernów, które kontrolują rynek i narzucają reguły działania.

  • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Food, Inc. w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Współczesny przemysł żywieniowy to dochodowy interes. Każdego dnia miliony restauracji szybkiej obsługi, supermarketów i centrów handlowych muszą zostać zapatrzone w towar. Biznes ten rządzi się twardymi zasadami i nie ma w nim miejsca na sentymenty. Zwierzęta żyją w koszmarnych warunkach, zapomina się o humanitarnych sposobach ich zabijania. Normy sanitarne są coraz częściej przekraczane, a nad zdrowie i życie konsumentów przedkłada się zysk. Wszystkim kieruje sieć koncernów, które kontrolują rynek i narzucają hodowcom reguły działania.

Nominowany do Oscara, szokujący dokument, który odsłania kulisy funkcjonowania współczesnego przemysłu żywieniowego w Ameryce. Współczesny przemysł żywieniowy to nadzwyczaj dochodowy interes. Każdego dnia miliony restauracji szybkiej obsługi na całym świecie muszą zostać zapatrzone w towar. Nie mówiąc już o sieciach supermarketów i centrów handlowych. Biznes ten rządzi się twardymi zasadami i nie ma w nim miejsca na sentymenty. Zwierzęta hodowlane żyją w koszmarnych warunkach. Zapomina się też o humanitarnych sposobach ich zabijania. Normy sanitarne są coraz częściej przekraczane, a nad zdrowie i życie konsumentów stawia się potrzebę zysku. Wszystkim kieruje sieć koncernów, które kontrolują rynek i narzucają hodowcom swoje reguły działania. Czy można zmienić ten stan rzeczy? Czy ekologiczne rolnictwo, nastawione na wysoką jakość produktów, ma jeszcze szansę bytu? Zdumiewający film dokumentalny, który zmrozi krew w żyłach każdemu amatorowi hamburgerów. Autorzy obrazu wnikliwie przedstawiają kulisy działania korporacji, w których rękach skumulowana jest znakomita większość amerykańskiego przemysłu żywieniowego. Produkcja wzbudziła wiele kontrowersji i wywołała dyskusję społeczną. Reżyserem filmu jest laureat Emmy Robert Kenner (serial dokumentalny The American Experience). Obraz zdobył kilka prestiżowych wyróżnień - w tym nominacje do Oscara, nagrody Independent Spirit i Nagrody Gildii Amerykańskich Reżyserów.

Komentarze

Skomentuj
  • Krystyna (gość)

    .Bardzo pouczający film, czy wiemy co jemy? Gorąco polecam!!!

    29.03.2014 19:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.2 Głosów: 11

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×