Free Solo: ekstremalna wspinaczka

Free Solo, USA 2018

Alex Honnold,,światowy mistrz wspinaczki techniką free solo, przygotowuje się do wejścia na ścianę el Capitan bez zabezpieczenia.

  • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi

Free Solo: ekstremalna wspinaczka w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jimmy Chin Reżyseria
  • Elizabeth Chai Vasarhelyi Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film jest zapisem przygotowań Alexa Honnolda do wspinaczki, o której bohater marzył przez wiele lat. Honnold chce zdobyć najsłynniejszą ścianę skalną na świecie i wspiąć się na wznoszący się ponad kilometr nad ziemią granitowy monolit w Parku Narodowym Yosemite bez asekuracji. Uznana za jedno z największych sportowych osiągnięć wspinaczka Honnolda na El Capitan wyznaczyła nowe standardy, bo gdyby nie została perfekcyjnie zrealizowana, zakończyłaby się jego śmiercią.

Światowy mistrz wspinaczki techniką free solo, Alex Honnold, przygotowuje się do wejścia na ścianę el Capitan bez zabezpieczenia. "Światowy mistrz wspinaczki techniką free solo, Alex Honnold, przygotowuje się do wejścia na ścianę el Capitan bez zabezpieczenia." "Przyjaciele, bliscy oraz nowa dziewczyna usiłują odwieść Alexa Honnolda od niebezpiecznego pomysłu. Światowy mistrz wspinaczki techniką free solo przygotowuje się psychicznie i fizycznie do największego wyzwania w życiu: wejścia na ponad 900-metrową ścianę el Capitan w parku Yosemite, bez lin ani innego zabezpieczenia. Jeśli mu się uda, pobije rekord - będzie to najwyższa ściana, na którą udało się wejść człowiekowi bez sprzętu." "Przyjaciele, bliscy oraz nowa dziewczyna usiłują odwieść Alexa Honnolda od niebezpiecznego pomysłu. Światowy mistrz wspinaczki techniką free solo przygotowuje się psychicznie i fizycznie do największego wyzwania w życiu: wejścia na ponad 900-metrową ścianę el Capitan w parku Yosemite, bez lin ani innego zabezpieczenia. Jeśli mu się uda, pobije rekord - będzie to najwyższa ściana, na którą udało się wejść człowiekowi bez sprzętu."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×