Futbol w Rosji - tajna broń KGB

Soviet Football: The Untold Story, Francja 2017

W czasach Stalina piłka nożna była instrumentem propagandy. Losy rozgrywek i piłkarzy były w rękach tajnej policji i wojska. Prowadzono rejestry osób zaangażowanych w futbol.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Nicolas Jallot

Futbol w Rosji - tajna broń KGB w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Nicolas Jallot Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W czasach Stalina piłka nożna była instrumentem propagandy. Losy rozgrywek i piłkarzy były w rękach tajnej policji i wojska. Prowadzono rejestry osób zaangażowanych w futbol. Dokumenty archiwalne, badania historyków i wywiady z osobami zaangażowanymi w piłkę nożną oraz ich dziećmi pozwalają odkryć, w jakich warunkach odbywały się mecze, kto w nich grał i jak funkcjonowały kluby piłkarskie.

Film dokumentalny o piłce nożnej w Związku Radzieckim i Rosji. Za czasów Stalina była instrumentem propagandy. Losy rozgrywek i samych piłkarzy były w rękach tajnej policji i wojska. Odkryto, że były prowadzone specjalne rejestry zaangażowanych w futbol. Do czasów zimnej wojny wiele tajemnic pozostanie trudnymi do odkrycia. Badania archiwów przez historyków oraz wywiady z weteranami futbolu oraz ich dziećmi pokażą jednak w pełni, w jakich warunkach odbywały się mecze, kto w nich grał, jakie mechanizmy funkcjonowały w klubach piłkarskich. Poznamy wiele mrocznych tajemnic historii rosyjskiego futbolu aż do czasów zimnej wojny i w okresie jej trwania. Jak się okazuje, sport z polityką i pieniędzmi zawsze szedł w parze. Ten film powstał z myślą o przedstawieniu perspektywy historycznej przed FIFA World Cup w Rosji latem 2018 roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×