Futurama - Gra Bendera

Futurama: Bender's Game, USA 2008

Fry, Leela i reszta załogi kosmicznych kurierów z Planet Express zostają przeniesieni do świata zamieszkałego przez smoki, czarnoksiężników i błędnych rycerzy.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Dwayne Carey-Hill

Futurama - Gra Bendera w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Dwayne Carey-Hill Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Rosną ceny paliwa rakietowego. Załoga kosmicznych kurierów z Planet Express ma wyruszyć do fabryki ciemnej materii, należącej do demonicznej Mamy. Tymczasem kurierów pochłania gra planszowa. Używana przez nich kostka jest zapomnianym wynalazkiem profesora Farnswortha. Gracze nie wiedzą, że zetknięcie kostki z podobnym obiektem znajdującym się w posiadaniu Mamy spowoduje destrukcję ciemnej materii. Fry, Leela i reszta załogi zostają przeniesieni do świata zamieszkałego przez smoki, czarnoksiężników i błędnych rycerzy.

Ceny paliwa rakietowego rosną w drastycznym tempie. Załoga kosmicznych kurierów z Planet Express ma wyruszyć do fabryki ciemnej materii, należącej do demonicznej Mamy, a w międzyczasie pochłania ich gra planszowa w stylu fantasy. Do rozgrywki pragnie włączyć się Bender, ale - jako robot - nie dysponuje wystarczająco bujną wyobraźnią. W grze kurierzy używają kostki, będącej w rzeczywistości zapomnianym wynalazkiem profesora Farnswortha. Nie wiedzą, że zetknięcie kostki z podobnym obiektem, znajdującym się w posiadaniu Mamy, spowoduje destrukcję całej ciemnej materii we wszechświecie. Sprawy nabierają nieoczekiwanego obrotu, gdy Fry, Leela i reszta załogi zostają przeniesieni do fantastycznego świata, zamieszkałego przez smoki, czarnoksiężników i błędnych rycerzy, zaskakująco przypominających Bendera. "Gra Bendera" jest trzecim filmem pełnometrażowym z udziałem bohaterów głośnego serialu "Futurama". Pozostałe dwa - "Futurama - Wielka wyprawa Bendera" oraz "Futurama - Potwór o miliardzie grzbietów" - CANAL+ pokazywał w sierpniu 2009 i lutym 2010. Drugi po "Wielkiej wyprawie Bendera" film serii wyreżyserowany przez Dwayne'a Careya-Hilla stanowi szalenie zabawną grę z konwencjami fantasy i science fiction. Już sam tytuł budzi skojarzenia z powieścią Orsona Scotta Carda "Gra Endera", a w samej produkcji dopatrzeć się można pastiszowych nawiązań m.in. do "Gwiezdnych Wojen" i "Władcy pierścieni", a także wielu widowisk telewizyjnych (m.in. "Scooby Doo", "Jetsonowie" czy "Teletubisie"). Scenarzyści "Gry Bendera" czerpali również inspiracje ze świata wykreowanego w grach role playing z cyklu "Lochy i smoki" (Dungeons & Dragons), których twórca Gary Cygax zmarł w trakcie realizacji filmu. "Gra Bendera" jest więc swoistym hołdem złożonym pomysłodawcy legendarnej planszówki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.7 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×