Futurama - Potwór o miliardzie grzbietów

Futurama: The Beast with a Billion Backs, USA 2008

Wskutek powstania dziury w czasoprzestrzeni do wszechświata, w którym znajduje się Ziemia, wnika istota z innego wymiaru - Yivo. Skłania on Ziemian do przyjęcia nowej religii i opuszczenia planety.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Peter Avanzino

Futurama - Potwór o miliardzie grzbietów w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Peter Avanzino Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Kierowana przez profesora Farnswortha załoga kosmicznych kurierów staje przed wielkim wyzwaniem. Wskutek powstania dziury w czasoprzestrzeni do wszechświata, w którym znajduje się Ziemia, wnika istota z innego wymiaru - gigantyczny Yivo. Obcy przejmuje kontrolę nad jednym z gońców, lekkomyślnym Philipem Fryem. Ten staje się kapłanem religii, na którą Yivo nawraca Ziemian. Jej wyznawcy zostają przekonani do opuszczenia planety i przeprowadzki do równoległego wszechświata. Na Ziemi władzę obejmują roboty, a wśród nich przyjaciel Frya, Bender.

Kierowana przez profesora Farnswortha załoga kosmicznych kurierów staje przed wielkim wyzwaniem. Wskutek powstania dziury w czasoprzestrzeni do naszego wszechświata wnika istota z innego wymiaru, gigantyczny Yivo. Obcy przejmuje kontrolę nad jednym z gońców, lekkomyślnym Philipem Fry'em. Fry staje się kapłanem nowej religii, na którą Yivo nawraca Ziemian. Jej wyznawcy zostają przekonani do opuszczenia planety i przeprowadzki do równoległego wszechświata, ojczyzny kosmicznego przybysza. Na Ziemi władze obejmują wówczas roboty, a wśród nich przyjaciel Fry'a, Bender, który nie potrafi znieść rozłąki z kompanem. Maszyny postanawiają więc pokrzyżować plany Yivo, który najwyraźniej zapałał miłością do całej ziemskiej populacji. "Futurama - Potwór o miliardzie grzbietów" to drugi z czterech pełnometrażowych filmów na podstawie cieszącego się nieustannie wielką popularnością serialu, wyświetlanego w Polsce pod tytułem "Przygody Fry'a w kosmosie". Jego pomysłodawca to Matt Groening, twórca kultowych "Simpsonów", który od lat udowadnia, że nie ma sobie równych w tworzeniu absurdalnych animowanych historii dla dorosłych. Główni bohaterowie "Futuramy" to pracownicy międzyplanetarnej firmy kurierskiej "Planet Express" - niedojrzały nieudacznik Philip J. Fry, jednooka cyklopka Turanga Leela, doktor Zoidberg, założyciel firmy profesor Farnsworth oraz ordynarny, nadużywający alkoholu robot Bender. Wszechświat "Futuramy" zaludniają ponadto niezliczeni bohaterowie drugiego planu - ludzie, roboty i przedstawiciele obcych cywilizacji, którzy tworzą prawdziwie multikulturową mieszankę. Podobnie jak "Simpsonów", "Futuramę" wypełnia potężna dawka absurdalnego humoru i niezliczona ilość nawiązań do popkultury. "Futurama" Groeninga to jednak przede wszystkim przenikliwe spojrzenie na zjawiska charakterystyczne dla naszych czasów. Mentalność i problemy przyszłości, mimo technologicznego zaawansowania okazują się być bardzo zbliżone do realiów początku XXI wieku.

Komentarze

Skomentuj
  • ... (gość)

    ...

    03.02.2010 21:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.5 Głosów: 11

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×