Gainsbourg i dziewczyny

Gainsbourg, l'homme qui aimait les femmes, Francja 2010

Jane Birkin, Brigitte Bardot i Vanessa Paradis to tylko część kobiet, z którymi Gainsbourg miał kontakt prywatny lub zawodowy. Sam nie ukrywał, że kocha kobiety i lubi przebywać w ich towarzystwie.

  • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Gainsbourg i dziewczyny w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Jane Birkin, Brigitte Bardot, Vanessa Paradis i Bambou to tylko część kobiet, z którymi Gainsbourg miał kontakt prywatny lub zawodowy. Sam nie ukrywał, że kocha kobiety i lubi przebywać w ich towarzystwie. Nierzadko był bardzo bezpośredni w kontaktach damsko-męskich. Podczas jednego z telewizyjnych programów, w którym występował z młodą Whitney Huston powiedział, że chciałby z nią uprawiać seks. Bez wątpienia był skandalistą i niemiłym facetem. Jego osobiste relacje z kobietami często odbywały się także na płaszczyźnie zawodowej.

"Nie wiem, jak powiedzieć kocham cię, nie mam odwagi" - Serge Gainsbourg. Trudność z wypowiadaniem tych słów wcale nie przeszkadzała temu francuskiemu piosenkarzowi, reżyserowi i kompozytorowi w otaczaniu się pięknymi kobietami. Jane Birkin, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Juliette Greco, Vanessa Paradis, i Bambou - to tylko część kobiet, z którymi Gainsbourg miał kontakt prywatny lub zawodowy. Sam nie ukrywał, że kocha kobiety i lubi przebywać w ich towarzystwie. Nierzadko był bardzo bezpośredni w kontaktach damsko-męskich. Podczas jednego z telewizyjnych programów, w którym występował razem młodą Whitney Huston wprost powiedział, że chciałby z nią uprawiać seks. Bez wątpienia był skandalistą i, jak to sam określił 'niemiłym facetem". Jednak jego osobiste relacje z kobietami często odbywały się także na płaszczyźnie zawodowej. Piosenkę "Je t'aime... moi non plus", którą początkowo miał zaśpiewać z Brigitte Bardot Gainsbourg wykonał ze swoją ówczesną kochanką, piosenkarką Jane Birkin. Utwór, ze względu na odgłosy kobiecego uniesienia został uznany za obyczajowy skandal. W 10. rocznicę śmierci artysty twórcy filmu postanowili zrobić film, skupiający się właśnie na relacjach artysty z kobietami. W dokumencie znajdują się rzadko spotykane nagrania i archiwalne materiały. Oprócz wypowiedzi samego Gainsbourga widzowie zobaczą także opinie takich gwiazd jak Jane Birkin, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve i Vanessa Paradis.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×