Galata - most w Stambule

Planet Galata. Eine Brücke in Istanbul, Niemcy 2010

Złoty Róg jest wąską i głęboko wciśniętą w ląd zatoką. Obecnie brzegi po obu jej stronach łączą trzy mosty: Galata, Atatürka i Haliç. Z racji położenia są symbolem współistnienia kultur.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Galata - most w Stambule w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Złoty Róg jest wąską i głęboko wciśniętą w ląd zatoką. Obecnie brzegi po obu jej stronach łączą trzy mosty: Galata, Atatürka i Haliç. Z racji położenia są symbolem współistnienia kultur. Wokół mostu Galata żyje i pracuje mnóstwo ludzi. Dokument jest efektem projektu, w którym twórcy, wykorzystując wypracowaną przez siebie technologię Korsakov, stworzyli film o nielinearnej historii. Każdy z widzów może wybrać dowolną opowieść, którą będzie śledził, i której przewodnikiem będzie dany bohater.

Galata jest jednym z trzech mostów nad Złotym Rogiem, łączących brzegi Stambułu. Sam reżyser dokumentu "Galata. Most w Stambule" twierdzi, że nie jest nawet ładny, ale ma charakter. Złoty Róg jest wąską i głęboko wciśniętą w ląd zatoką. Obecnie brzegi po obu stronach Złotego Rogu łączą trzy mosty: Galata, Atatürka i Haliç. Z racji swojego położenia są one symbolem współistnienia kultur. W oku kamery dokładnie widać bogate zróżnicowanie nie tylko kulturowe, ale także społeczne. Wokół mostu Galata żyje i pracuje mnóstwo ludzi, w tym bohaterowie dokumentu, którym szczególnie przyglądają się jego twórcy: restauratorzy Kemal, Gaffur and Erkan, uliczni sprzątacze Bayram i Erdogan oraz inspektor Ömer, niekoronowany "król mostu". Każda z tych osób w unikalny dla siebie sposób opowiada o codziennym życiu, marzeniach oraz smutkach. Film jest efektem projektu dokumentalnego, w którym twórcy, wykorzystując wypracowaną przez siebie technologię Korsakov, stworzyli film o nielinearnej historii. Każdy z widzów, może wybrać dowolną opowieść, którą będzie śledził, i której przewodnikiem będzie dany bohater. Na potrzeby mediów powstał także dostosowany do wymogów telewizji dokument "Galata. Most w Stambule".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×