Galileo: Rycerze

Galileo Knights, Saints & Witches, 0

Autorzy dokumentu przeprowadzają eksperyment, podczas którego młody ochotnik ma spędzić tydzień w średniowiecznym zamku, żyjąc według rygorów obowiązujących rycerzy.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Galileo: Rycerze w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 25.05.2013 07:50

  TV 4

 • Wtorek 21.05.2013 20:00

  TV 4

 • Sobota 29.12.2012 12:50

  TV 4

 • Poniedziałek 24.12.2012 12:40

  TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy dokumentu przeprowadzają eksperyment, podczas którego młody ochotnik ma spędzić tydzień w średniowiecznym zamku, żyjąc według rygorów obowiązujących rycerzy. Mężczyzna poznaje tajniki posługiwania się mieczem i lancą, aby pod koniec pobytu zmierzyć się z doświadczonym w walce zawodnikiem. Widzowie dowiedzą się, czy średniowieczna broń była ciężka i nieporęczna, czy kopia czyniła rycerzy niezwyciężonymi i czy legendy o wystawnych ucztach są prawdziwe.

Dokument przenosi nas do średniowiecza, pozwalając nam spojrzeć na nowo na owianą legendą zamierzchłą przeszłość. Autorzy prowadzą fascynujące poszukiwaniach „ziaren prawdy” ukrytych w na pozór całkowicie niewiarygodnych średniowiecznych legendach. Czy naprawdę istnieli niepokonani bohaterowie i czarownice zdolne do diabelskich sztuczek? Część pierwsza ,„Rycerze”, to eksperyment , w którym młody ochotnik spędza cały tydzień w średniowiecznym zamku. Żyje tam ściśle według rygorów jakim podlegali średniowieczni rycerze. Ćwiczy się też w posługiwaniu mieczem i lancą, by na koniec zmierzyć się z doświadczonym w walce na miecze zawodnikiem. Czy ówczesna broń była aż tak ciężka i nieporęczna jak przedstawia się to na filmach? Czy lanca czyniła rycerzy niezwyciężonymi? Czy cieszyli się uwielbieniem pięknych panien i czy legendy o ich zbytkownym życiu oraz wystawnych ucztach są prawdziwe?

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×