Galileo: Wiedźmy i święte

Galileo Knights, Saints & Witches, 0

Dwie kobiety przenoszą się do średniowiecznej wioski i klasztoru. Jedna wciela się w rolę cudownie ocalałej spod szubienicy świętej, a druga w skazaną za latanie na miotle czarownicę.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Galileo: Wiedźmy i święte w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 02.09.2013 11:00

  TV6

 • Sobota 31.08.2013 12:10

  TV6

 • Wtorek 28.05.2013 20:00

  TV 4

 • Sobota 29.12.2012 13:45

  TV 4

 • Poniedziałek 24.12.2012 13:35

  TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwie kobiety zostają przeniesione do wioski i klasztoru - miejsc, gdzie zostaną wiernie odtworzone warunki życia w średniowieczu. Jedna z nich wciela się w rolę świętej, która zasłynęła z niezwykłych wizji oraz cudu, dzięki któremu przeżyła egzekucję. Druga zagra skazaną za latanie na miotle czarownicę. Eksperyment zostanie przeprowadzony pod kierunkiem profesor Christy Tuczay, wierzącej, że istniała maść, dzięki której kobiety latały. Profesor twierdzi też, że może racjonalnie wyjaśnić cud ocalenia spod szubienicy.

Dokument przenosi nas do średniowiecza, pozwalając nam spojrzeć na nowo na owianą legendą zamierzchłą przeszłość. Autorzy prowadzą fascynujące poszukiwaniach „ziaren prawdy” ukrytych w na pozór całkowicie niewiarygodnych średniowiecznych legendach. Czy naprawdę istnieli niepokonani bohaterowie i czarownice zdolne do diabelskich sztuczek? W części drugiej - „Wiedźmy i święte” - dwie współczesne kobiety przeniesione zostają do wiernie odtworzonych średniowiecznych miejsc: wioski i klasztoru. Jedna z nich wcieli się w rolę świętej, która zasłynęła z niezwykłych wizji i z cudu, dzięki któremu przeżyła egzekucję powieszenia. Druga wczuje się w postać czarownicy, skazanej za latanie na miotle, do czego przyznała się na torturach. Obie kobiety wezmą udział w eksperymentach przeprowadzonych pod kierunkiem profesor Christy Tuczay, która dopuszcza możliwość, że maść magiczna, dzięki której czarownice latały, nie jest tylko legendą. Profesor Tuczay uważa też, że możliwe jest racjonalne wyjaśnienie cudownego ocalenia spod szubiennicy.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×