Gang kangurów

Kangaroo Mob, Wielka Brytania 2011

Długa susza w Australii doprowadziła do inwazji kangurów na zielone tereny miejskie. Będące symbolem Australii torbacze zaczynają być traktowane jak plaga. Metodą rozwiązania problemu jest odstrzał.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Gang kangurów w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 14.07.2013 10:00

    TVP 2

  • Niedziela 30.09.2012 10:10

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Długa susza w Australii doprowadziła do inwazji kangurów na parki i inne zielone tereny miejskie, gdzie trawa jest soczysta i zielona. Będące symbolem Australii torbacze zaczynają być traktowane jak plaga. Dotychczas jedyną metodą rozwiązania problemu jest odstrzał kangurów. Taka metoda budzi sprzeciw w Australii i na świecie. Stąd konieczność prowadzenia badań naukowych nad nową populacją kangurów, a także eksperymentów ze środkami antykoncepcyjnymi w celu ograniczenia rozrodu zwierząt.

Długa susza w Australii doprowadziła do inwazji kangurów na parki i inne zielone tereny miejskie, gdzie trawa jest zawsze soczysta i zielona. Urocze torbacze, dotychczas symbol Australii, zaczynają być traktowane jak plaga. Dotychczas jedyną metodą rozwiązania problemu, stosowaną przez rząd australijski, jest odstrzał kangurów. Taka metoda budzi jednak sprzeciw w Australii i na świecie. Stąd konieczność badań naukowych nad nową populacją kangurów miejskich i eksperymenty ze środkami antykoncepcyjnymi w celu ograniczenia rozrodu tych zwierząt.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×