Ginący świat

Racing Extinction, USA

Dokument prezentuje dwa zagrożenia, które powodują wymieranie ekosystemów na Ziemi. Jednym z nich jest handel dzikimi zwierzętami, a drugim - emisja gazów cieplarnianych i zakwaszanie oceanów.

 • Czas trwania: 88 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Louie Psihoyos

Ginący świat w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Louie Psihoyos Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Zdobywca Oscara, Louie Psihoyos, i jego ekipa prezentują dwa zagrożenia, które powodują wymieranie ekosystemów na Ziemi. Pierwszy dotyczy handlu dzikimi zwierzętami. Jednym z jego głównych powodów jest zapotrzebowanie na pseudomedykamenty wyrabiane z zagrożonych gatunków. Drugim niebezpieczeństwem jest rosnąca emisja gazów cieplarnianych i coraz mocniej zakwaszone oceany, które mogą doprowadzić do zagłady setek tysięcy zwierząt. Widzowie zobaczą, co właściciele koncernów naftowych i gazowych najchętniej ukryliby przed opinią publiczną.

Zdobywca Oscara Louie Psihoyos i jego ekipa chcą za pomocą sprytnej taktyki i nowoczesnego sprzętu odkryć mroczny świat handlu zwierzętami, którym grozi wyginięcie. [12-GA]

Komentarze

Skomentuj
 • liza do nesw (gość)

  kolejny zmanipulowany teorią "ekoterrorystów " żal mi takich ludzi jak NESW tu piszący , człeczyna żyjący jedynie konsumpcją bez przyszłości ...jakiejkolwiek odpowiedzialności ... a potem płacz czemu mi źle bo dziecko ma raka , bo powietrze zatrute , a jak się chce cokolwiek zmienić to nie bo to ekoterroryści , manipulanci , to niech pan potem nie jęczy na swoim marnym losem. i niech pan nie mierzy innych swoją miarą ! prosze poczytać o tym ile dzieci musi umrzeć np w afryce żeby tu wychowac 1 .... ile istnień musi zniknąć żeby nam żyło się lepiej ... wygodniej , proszę wyobrazić sobie świat bez ptaków , drzew , bez czystej wody w rzekach .... bez wczasów na plaży :D bo morze kwaśne i zatrute .... proszę poczytać o stanie naszego morza bałtyckiego o tym że jest dno jest martwe i zatrute .... przez na ludzi ..... no ale do kogo ja to piszę ... lepiej włączyć tv i pooglądać durne programy typu dlaczego ja ...

  24.10.2017 15:26
 • NESW (gość)

  A może czas najwyższy, żeby widzowie zobaczyli, co ukrywają ekoterroryści??? Do czasów rzymskich, m.in. na terenie dzisiejszej Polski, panował klimat śródziemnomorski i to bez wzrostu CO2! Ludzie są manipulowani poprzez media, polityków i opłacanych naukowców, a wszystko zaczęło się od układu Margaret Thatcher i George'a H.W. Bush'a!

  23.10.2017 23:32

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×