Ginger i Fred

Ginger e Fred, Włochy/Francja 1985

Amelia Bonetti, dawna tancerka z duetu Ginger i Fred, przygotowuje się do telewizyjnego show. W hotelu poznaje osoby, które będą występować w tym samym programie.

 • Czas trwania: 130 minut, Gatunek: Film obyczajowy
 • Reżyseria: Federico Fellini

Ginger i Fred w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Federico Fellini Scenariusz
 • Tonino Guerra Scenariusz
 • Tullio Pinelli Scenariusz
 • Federico Fellini Reżyseria
 • Nino Baragli Montaż
 • Ugo De Rossi Montaż
 • Ruggero Mastroianni Montaż
 • Tonino Delli Colli Zdjęcia

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Amelia Bonetti, dawna tancerka z duetu Ginger i Fred, przygotowuje się do telewizyjnego show. W hotelu poznaje osoby, które będą występować w tym samym programie. Spotyka się z Fredem, jej dawnym partnerem estradowym, którego nie widziała od ponad 30 lat. Mężczyzna bardzo się postarzał, nie założył rodziny. Nie stroni od alkoholu. Pracuje jako domokrążny sprzedawca encyklopedii. Amelia jest wdową, ma dzieci i prowadzi niewielki interes. Podczas programu Amelia i Fred mają powtórzyć przed kamerami słynny taniec ze stepowaniem.

Na rzymski dworzec Termini przyjeżdża Amelia Bonetti, dawna tancerka z duetu Ginger i Fred, imitującego we wczesnych latach powojennych słynną amerykańską parę tancerzy Ginger Rogers i Freda Astaire'a. Przedstawicielka telewizji wyznacza Amelii miejsce w autokarze, w którym siedzi już grupa sobowtórów sławnych osób, wiekowy admirał ze swoją świtą i transwestyta. Wszyscy oni udają się do hotelu na peryferiach miasta, gdzie zostają zakwaterowani na czas przygotowań do wielkiego show telewizyjnego. Zagubiona, osamotniona Amelia odkrywa w hotelu jeszcze inne dziwne postaci, które mają wystąpić w tym samym programie: grupę muzykujących karłów, lewitującego mnicha, kobietę współżyjącą z kosmitą czy wynalazcę jadalnych majtek. Brakuje jeszcze tylko Freda, którego Amelia nie widziała od ponad trzydziestu lat. Kiedy mężczyzna wreszcie się zjawia, Amelia z trudem go rozpoznaje, bo jej dawny estradowy partner, Pippo Botticella, bardzo się przez ten czas postarzał. Nie założył rodziny, żyje z dnia na dzień, nie stroniąc od alkoholu. Pracuje jako domokrążny sprzedawca encyklopedii i pilnie potrzebuje pieniędzy. Ona znacznie rozsądniej ułożyła sobie życie: wyszła za mąż, została matką. Teraz, już jako wdowa i babcia, prowadzi niewielki, ale przynoszący stały dochód interes. Jak dawniej tryska energią, podczas gdy Pippo ma zadyszkę, a schylenie się po coś to dla niego prawdziwy wyczyn. Próbuje jednak sarkazmem maskować swoją słabość i strach. Podczas programu Amelia i Pippo mają powtórzyć przed kamerami swój słynny taniec ze stepowaniem. Czasu na próby jest jednak niewiele i wydaje się coraz bardziej wątpliwe, czy Pippo w ogóle sprosta zadaniu, zwłaszcza że dawny znajomy, Toto, rekwizytor telewizyjny, wyjawia Amelii, smutną prawdę o jej partnerze: po ich rozstaniu Pippo się rozpił, trafił nawet do szpitala psychiatrycznego. Ich dawne, niewypowiedziane uczucie zgasło pod natłokiem codziennych problemów. Wreszcie nadchodzi pora występu. Wszyscy uczestnicy programu zostają zawiezieni do gmachu telewizji i czekają na swoją kolej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.2 Głosów: 6

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×