Gliniarz z Beverly Hills II

Beverly Hills Cop II, USA 1987

Detektyw Axel Foley jedzie do Beverly Hills, by odwiedzić rannego przyjaciela. Spotkawszy dawnych znajomych, Taggarta i Roswooda, decyduje się wspomóc ich w śledztwie.

 • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Komedia sensacyjna

6

Ocena redakcji

W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów napada na salon jubilerski. Kapitan Bogomil prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wkrótce policjant zostaje ranny w zamachu dokonanym przez tajemniczą blondynkę. Jego przyjaciel, detektyw Axel Foley z Detroit, dowiaduje się o wszystkim z telewizyjnej relacji. Wyrusza do Beverly Hills, by odwiedzić rannego w szpitalu. Spotyka dawnych znajomych, Taggarta i Roswooda, współpracowników rannego. Szef szuka sposobu, by usunąć ich z policji, więc Axel decyduje się wspomóc kolegów w śledztwie.

Gliniarz z Beverly Hills II w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Eddie Murphy jako Axel Foley
 • Judge Reinhold jako Billy Rosewood
 • Dean Stockwell jako Charles "Chip" Cain
 • Paul Reiser jako Jeffrey Friedman
 • Gilbert R. Hill jako Douglas Todd
 • Jürgen Prochnow jako Maxwell Dent
 • Richard Tienken jako Mr. Anderson
 • Ronny Cox jako Andrew Bogomil

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Druga część kultowej komedii sensacyjnej. Axel Foley (Murphy), nieobliczalny detektyw z Detroit, ponownie zjeżdża do Beverly Hills, by pomóc unieszkodliwić bandytów, odpowiedzialnych za ciężkie zranienie przyjaciela, kapitana Bogomila. Miejscowa policja znów przeżywa ciężkie chwile.

Axel Foley (Eddie Murphy) przybywa do Beverly Hills, po tym jak dowiedział się, że Andrew Bogomil (Ronny Cox) został postrzelony. Stosunki Foley'a z dawnym oponentem nareszcie wydają się poprawne. Axel zamierza aresztować kobietę, która postrzeliła Bogomila, wpada też na trop gangu dokonującego napadów. Pracę cały czas utrudnia mu Lutz, który za wszelką cenę chce się pozbyć Foley'a z Beverly Hills. Główną atrakcją filmu są jednak relacje Axla z Billym (Judge Reinhold), kiedyś nieśmiałym, postępującym zawsze zgodnie z przepisami policjantem, teraz maniakiem broni palnej i nie znoszącym sprzeciwu twardzielem. Film pobił wszelkie rekordy kasowe, jego budżet zamknął się w kwocie 30 mln dolarów, a utwór Shakedown otrzymał nominację w kategorii Najlepsza Piosenka.

Recenzje

 • W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów napada na salon jubilerski. Kapitan Bogomil prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wkrótce policjant zostaje ranny w zamachu dokonanym przez tajemniczą blondynkę. Jego przyjaciel, detektyw Axel Foley z Detroit, dowiaduje się o wszystkim z telewizyjnej relacji. Wyrusza do Beverly Hills, by odwiedzić rannego w szpitalu. Spotyka dawnych znajomych, Taggarta i Roswooda, współpracowników rannego. Szef szuka sposobu, by usunąć ich z policji, więc Axel decyduje się wspomóc kolegów w śledztwie.

  6/10

Komentarze

Skomentuj
 • tvline@...

  bez limitów bez logowania i rejestracji ! filmy online i seriale 2014 LINK: tvline.pl Najnowsze zrzuty: Zacznijmy od nowa 2014 / Ewolucja planety małp 2014 (napisy) / Niebo istnieje naprawde 2014

  13.07.2014 15:15
 • Gość28 (gość)

  Ukochany, zawsze można się pośmiać ;D

  12.07.2014 20:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.5 Głosów: 11

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×