Gliniarz z Beverly Hills II

Beverly Hills Cop II, USA 1987

Detektyw Axel Foley jedzie do Beverly Hills, by odwiedzić rannego przyjaciela. Spotkawszy dawnych znajomych, Taggarta i Roswooda, decyduje się wspomóc ich w śledztwie.

 • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Komedia sensacyjna

6

Ocena redakcji

W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów napada na salon jubilerski. Kapitan Bogomil prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wkrótce policjant zostaje ranny w zamachu dokonanym przez tajemniczą blondynkę. Jego przyjaciel, detektyw Axel Foley z Detroit, dowiaduje się o wszystkim z telewizyjnej relacji. Wyrusza do Beverly Hills, by odwiedzić rannego w szpitalu. Spotyka dawnych znajomych, Taggarta i Roswooda, współpracowników rannego. Szef szuka sposobu, by usunąć ich z policji, więc Axel decyduje się wspomóc kolegów w śledztwie.

Gliniarz z Beverly Hills II w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Eddie Murphy jako Axel Foley
 • Judge Reinhold jako Billy Rosewood
 • Dean Stockwell jako Charles "Chip" Cain
 • Paul Reiser jako Jeffrey Friedman
 • Gilbert R. Hill jako Douglas Todd
 • Jürgen Prochnow jako Maxwell Dent
 • Richard Tienken jako Mr. Anderson
 • Ronny Cox jako Andrew Bogomil

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Druga część kultowej komedii sensacyjnej. Axel Foley (Murphy), nieobliczalny detektyw z Detroit, ponownie zjeżdża do Beverly Hills, by pomóc unieszkodliwić bandytów, odpowiedzialnych za ciężkie zranienie przyjaciela, kapitana Bogomila. Miejscowa policja znów przeżywa ciężkie chwile.

W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów organizuje napad na salon jubilerski. W ich ręce trafia biżuteria ogromnej wartości. Sprawą kradzieży zajmuje się kapitan Andrew Bogomil (Ronny Cox) wraz ze swoimi dwoma współpracownikami. Cała trójka zostaje jednak od niej odsunięta. Axel Foley (Eddie Murphy) postanawia po raz kolejny wkroczyć do okazji. Szybko uświadamia sobie, że musi zmierzyć się z groźną, międzynarodową szajką przemytników. Niezapomniany zdobywca Złotego Globu, Eddie Murphy (Dreamgirls), powraca jako niepozorny policjant, który po raz kolejny musi zmierzyć się z trudnym zadaniem w Beverly Hills. Rewelacyjna druga część kinowego hitu w reżyserii laureata dwóch nagród Emmy Tony'ego Scotta (Top Gun). Produkcja tryska wyśmienitym humorem i pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Brawurowe kreacje aktorskie tworzą Judge Reinhold (Śnięty Mikołaj), Ronny Cox (RoboCop), John Ashton (Gdzie jesteś, Amando) oraz Brigitte Nielsen (Czerwona Sonja). Piosenka z filmu pt. "Shakedown" w wykonaniu Boba Segera została wyróżniona nominacjami do Oscara oraz Złotego Globu.

Recenzje

 • W Beverly Hills grupa zamaskowanych bandytów napada na salon jubilerski. Kapitan Bogomil prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wkrótce policjant zostaje ranny w zamachu dokonanym przez tajemniczą blondynkę. Jego przyjaciel, detektyw Axel Foley z Detroit, dowiaduje się o wszystkim z telewizyjnej relacji. Wyrusza do Beverly Hills, by odwiedzić rannego w szpitalu. Spotyka dawnych znajomych, Taggarta i Roswooda, współpracowników rannego. Szef szuka sposobu, by usunąć ich z policji, więc Axel decyduje się wspomóc kolegów w śledztwie.

  6/10

Komentarze

Skomentuj
 • tvline@...

  bez limitów bez logowania i rejestracji ! filmy online i seriale 2014 LINK: tvline.pl Najnowsze zrzuty: Zacznijmy od nowa 2014 / Ewolucja planety małp 2014 (napisy) / Niebo istnieje naprawde 2014

  13.07.2014 15:15
 • Gość28 (gość)

  Ukochany, zawsze można się pośmiać ;D

  12.07.2014 20:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.2 Głosów: 12

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×