Globalne marnotrawstwo

Global Waste, Francja 2011

1/3 produkcji żywności jest marnowana. Producenci, dystrybutorzy i konsumenci z krajów zachodnich wyrzucają taką ilość jedzenia, która mogłaby wyżywić siedem razy więcej ludzi, niż obecnie głoduje.

  • Czas trwania: 54 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Olivier Lemaire

Globalne marnotrawstwo w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Maha Kharrat Scenariusz
  • Tristram Stuart Scenariusz
  • Olivier Lemaire Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Podczas gdy prawie miliard ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia, jedna trzecia produkcji żywności jest marnowana. Producenci, dystrybutorzy i konsumenci z krajów zachodnich wyrzucają taką ilość jedzenia, która mogłaby wyżywić siedem razy więcej ludzi, niż głoduje. Uregulowanie powstawania odpadów spożywczych to kwestia ekologiczna, etyczna, jak i ekonomiczna. W 2050 roku do wykarmienia będzie ok. 9 miliardów ludzi. Producenci żywności będą musieli poradzić sobie z problemem zachowania zasobów naturalnych przy zwiększonym popycie.

Podczas gdy prawie miliard ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia, jedna trzecia produkowanej żywności jest marnowana. Ta wyrzucana ilość jedzenia mogłaby wyżywić siedem razy więcej ludzi niż ich obecnie głoduje. Uregulowanie problemu powstawania odpadów spożywczych to kwestia zarówno ekologiczna, etyczna jak i ekonomiczna. Według wyliczeń specjalistów w 2050 roku na świecie będzie do wykarmienia około 9 miliardów ludzi. Producenci żywności będą musieli poradzić sobie z problemem zachowania zasobów naturalnych przy zwiększonym popycie. Tristram Stuart, autor bestsellera "Waste: Uncovering the Global Food Scandal" prowadzi dochodzenie w sprawie odpadów spożywczych. Wraz z ekipą filmową jedzie do Pakistanu, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Europy. W krajach tych obserwuje ogrom zarówno marnotrawstwa jak i próby radzenia sobie z tą sytuacją.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×