Godziny szczytu na Antarktydzie

Francja 2008

Miliony zwierząt przybywają co roku na Antarktydę, żeby spędzić lato na polarnych plażach. Wśród nich są między innymi pingwiny Adeli, foki Weddella i petrele śnieżne.

 • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Godziny szczytu na Antarktydzie w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 25.01.2010 14:20 Odcinek 2

  TVP 1

 • Poniedziałek 18.01.2010 14:25 Odcinek 1

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

W rejonie bieguna południowego po długiej, srogiej zimie przyroda pogrążona jest we śnie. Nadchodzące antarktyczne lato potrwa zaledwie cztery miesiące. Później ponownie nadejdą 40-stopniowe mrozy. Nawet ten najcieplejszy letni okres daleki jest od upałów. W najbardziej pogodne dni następuje tylko lekka odwilż. Ale i tak na te chwile niecierpliwie czekają miliony zwierząt, które przybywają tu co roku, żeby spędzić lato na polarnych plażach. Wśród nich są między innymi pingwiny Adeli, foki Weddella i petrele śnieżne.

W rejonie bieguna południowego po długiej, srogiej zimie cała natura wciąż pogrążona jest we śnie. Nadchodzące antarktyczne lato, bardziej przypominające wiosnę, potrwa zaledwie cztery miesiące. Później ponownie nadejdą czterdziestostopniowe mrozy. Nawet ten najcieplejszy letni okres daleki jest od upałów. W najbardziej pogodne dni następuje tylko lekka odwilż. Ale i tak na te chwile niecierpliwie czekają miliony zwierząt, które przybywają tu co roku, żeby spędzić lato na polarnych plażach. Wśród nich znajdują się między innymi pingwiny Adeli, foki Weddella i petrele śnieżne.

Komentarze

Skomentuj
 • Kagie7201 (gość)

  Bardzo chciałem to obejżeć ale los sprawił że musiałem być gdzie ińdziej.Prosze o jakiś link żabym mógł to pobrać.

  19.01.2010 21:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×