Gołas, absolutnie!

Gołas, absolutnie!, Polska 2016

Dokument o Wiesławie Gołasie, przygotowany z okazji jego 85. urodzin. Oprócz wywiadu z aktorem pojawią się wypowiedzi innych artystów oraz Agnieszki Gołas-Ners, autorki książek "Na Gołasa" i "Gołas".

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Ewa Haczyk-Plumley

Gołas, absolutnie! w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Ewa Haczyk-Plumley Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o Wiesławie Gołasie, przygotowany z okazji jego 85. urodzin. Oprócz wywiadu z Wiesławem Gołasem zaprezentowane zostaną rozmowy z Wojciechem Młynarskim, Magdaleną Zawadzką, Irena Kwiatkowską, Ryszardem Nawrockim, Franciszkiem Pieczką, Janem Kobuszewskim, Romanem Dziewońskim i Jarosławem Kilianem. Wypowie się też córka aktora Agnieszka Gołas-Ners, autorka książek "Na Gołasa" i "Gołas". Film prezentuje sylwetkę artysty oraz jego przemyślenia na temat sztuki i aktorstwa. Program wzbogacają piosenki kabaretowe i filmowe.

Film dokumentalny o Wiesławie Gołasie z okazji jego 85. urodzin. W programie: rozmowy z Wojciechem Młynarskim, Magdaleną Zawadzką, Ireną Kwiatkowską, Ryszardem Nawrockim, Franciszkiem Pieczką, Janem Kobuszewskim, Romanem Dziewońskim, Jarosławem Kilianem oraz wizyta w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Polskim, a także wywiad z Wiesławem Gołasem. Zamiarem twórców programu jest ukazanie osobowości aktora, poznanie jego przemyśleń o sztuce, aktorstwie, dotarcie do sekretu artystycznego rzemiosła i kunsztu Wiesława Gołasa. W programie pojawi się także jego córka, Agnieszka Gołas - Ners, autorka książek "Na Gołasa" i "Gołas". Struktura programu zakłada zilustrowanie opowieści o aktorze piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Dudek, filmów: "Ogniomistrz Kaleń", "Chudy i inni", "Jak być kochaną", "Lalka", "Zezowate szczęście", "Upał", "Żona dla Australijczyka", "Dzięcioł", "Czterej pancerni i pies", "Droga", "Kapitan Sowa na tropie". Przedstawienia teatralne: "Parady", "Zemsta", "Kto uratuje wieśniaka", "Wędrówki Mistrza Kościeja", "Grube ryby", "Zaczarowana królewna". Kroniki PKF, kadry z filmu Jerzego Ziarnika "Co to jest Dudek?" Dokument o Gołasie ma za zadanie przypomnieć wielką postać polskiego kina, teatru i kabaretu, zaprezentować bogactwo środków aktorskiego wyrazu, poznać opinię o świecie, ludziach i życiu. W dorobku autorki "Gołasa, absolutnie!", Ewy Haczyk - Plumley, pracującej na stałe w Brukseli, są dwa programy telewizyjne dla TVP1 z 2006 roku: "Kapitan" (o Włodzimierzu Lubańskim) oraz "Serenada dla wędrowca" (o Ericu - Emmanuelu Shmitcie), a także filmy krótkometrażowe "Słomkowy kapelusz" (2010) i Lipstick (2013).

Komentarze

Skomentuj
 • Jurek (gość)

  https://vod.tvp.pl/video/golas-absolutnie,golas-absolutnie,28414638?vdp=10

  12.08.2018 22:01
 • Uważnie widz (gość)

  Gdzie mogę obejrzeć cały dokument, prosiłbym odpowiedź o pomoc :) Osobiście na tym bardzo mi zależy, Z wyrazami wdzięczności, Mateusz

  13.07.2017 00:24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×