Gorbaczow i zmarnowana szansa na pokój

The Arrow of Time, Gorbatchev and the Opportunity for Peace, Francja 2017

Michaił Gorbaczow jest jedną z kluczowych postaci, które doprowadziły do zakończenia zimnej wojny. Były przywódca przypomina rozdział historii, który wydaje się nie mieć znaczenia w rzeczywistości.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Leila Conners

Gorbaczow i zmarnowana szansa na pokój w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Leila Conners Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Zimna wojna odcisnęła się dużym piętnem na historii ludzkości. Z powodu atomowego wyścigu zbrojeń, świat znalazł się na niebezpiecznej krawędzi upadku. Szczęśliwie, dzięki dążeniom światowych przywódców do uzyskania pokoju, nie postawiliśmy zgubnego dla nas kroku. Ćwierć wieku później wydaje się, że zamiast pogłębiać wzajemne porozumienia, zrobiliśmy kilka kroków wstecz. Film czerpie z mądrości i doświadczenia tych, którzy zapoczątkowali koniec zimnej wojny. Zadaje pytania o to, czego potrzeba, aby zawrzeć pokój.

Michaił Gorbaczow jest jedną z kluczowych postaci, które doprowadziły do zakończenia zimnej wojny. W dokumencie "Gorbaczow i zmarnowana szansa na pokój" były przywódca przypomina kluczowy rozdział historii, który wydaje się nie mieć znaczenia w obecnej rzeczywistości. Zimna wojna odcisnęła się dużym piętnem na historii ludzkości. Z powodu atomowego wyścigu zbrojeń, świat znalazł się na niebezpiecznej krawędzi swojego upadku. Szczęśliwie, dzięki dążeniom światowych przywódców do uzyskania pokoju, nie postawiliśmy zgubnego dla nas kroku. Ćwierć wieku później wydaje się, że zamiast pogłębiać wzajemne porozumienia, zrobiliśmy kilka kroków wstecz. Film czerpie z mądrości i doświadczenia tych, którzy zapoczątkowali koniec zimnej wojny. Zadaje pytania o to, czego potrzeba, aby zawrzeć pokój.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×