Gore Vidal: Stany Zjednoczone Amnezji

Gore Vidal: the United States Of Amnesia, USA 2013

Bohaterem jest amerykański pisarz Gore Vidal. W filmie można zobaczyć jego występy w telewizji i talk showach, w których wyraża poglądy polityczne i zaniepokojenie stanem amerykańskiej demokracji.

  • Czas trwania: 89 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Nicholas D. Wrathall

Gore Vidal: Stany Zjednoczone Amnezji w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Nicholas D. Wrathall Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterem dokumentu jest amerykański pisarz Gore Vidal. W filmie można zobaczyć jego słynne występy w telewizji i talk showach, w których wyraża poglądy polityczne i zaniepokojenie obecnym stanem amerykańskiej demokracji. W jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzielił, zmarły w 2012 roku pisarz, bada przebieg historii Stanów Zjednoczonych, kształtowania się polityki i dramatycznych losów narodu w nowożytnych czasach.

Jeden z najinteligentniejszych pisarzy USA o sobie i o swoim narodzie. Przenikliwe i dające do myślenia. Bohaterem dokumentu Nicholasa D. Wrathalla jest amerykański pisarz Gore Vidal. W filmie można zobaczyć jego słynne występy w telewizji i talk showach, w których wyraża poglądy polityczne i zaniepokojenie obecnym stanem amerykańskiej demokracji. W jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzielił, zmarły w 2012 roku pisarz, bada przebieg historii Stanów Zjednoczonych, kształtowania się polityki i dramatycznych losów narodu w nowożytnych czasach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×