Góry i ich mieszkańcy

Himalaje, Wielka Brytania 2017

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny prezentuje zachwycające krajobrazy wysokich gór oraz ludzi, którzy w nich mieszkają. Jest to okazja, by poznać tradycje i realia życia w trudnych warunkach.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny prezentuje najpiękniejsze łańcuchy górskie świata. Autorzy prezentują zachwycające krajobrazy oraz opowiadają o złożonych ekosystemach i ludziach, którzy mieszkają w wysokich górach. Jest to okazja, by poznać tradycje i realia życia w trudnych warunkach. W górach można spotkać górali i mnichów, pasterzy i rolników, artystów i wędrowców, odkrywców i naukowców, muzyków i poetów.

Sześcioczęściowa seria dokumentalna. Zobaczymy najpiękniejsze łańcuchy górskie świata wraz z ich ekosystemami oraz ludźmi, dla których właśnie tu jest dom. "Mountains and Life" to niezwykła podróż na dachy naszego świata. Przy okazji poznamy tradycje, realia życia w tych trudnych do życia miejscach, górali i mnichów, pasterzy i farmerów, artystów i wędrowców, odkrywców i naukowców, muzyków i poetów. Ale przede wszystkim zobaczymy środowisko naturalnei przepiękne krajobrazy. CZĘŚĆ PIERWSZAGóry. Dach świata. Rozległe, majestatyczne, fascynujące. Pradawna siedziba bogów. Choć nieprzyjazne człowiekowi, od zawsze wabią nas swą potęgą. Wyzwanie dla wszystkich, którzy sądzą, że potrafimy ujarzmić nasz świat. Ich ogrom przytłacza. Na dużych wysokościach, gdzie powietrze staje się rzadkie, niełatwo przetrwać. Wyżej rozciąga się tak zwana strefa śmierci. Mimo to w górach tętni życie. Nie tu brak roślin, zwierząt i ludzi, którym udało się znaleźć sposób na przetrwanie. Twardzi i zaradni mieszkańcy gór stworzyli społeczności na miarę krain, w jakich przyszło im żyć. Jednak w świecie znajdującym się poniżej, zachodzą zmiany, które zakłócają dotychczasową równowagę w środowisku. Nawetodporni mieszkańcy gór dzielą losy całej planety. Od szczytów Półwyspu Koreańskiego po Góry Ruwenzori w Afryce, od Alp po Andy, od Gór Skalistych po Himalaje. Przed nami opowieść o mieszkańcach gór. Najwyższy łańcuch górski świata. Himal - aya w sanskrycie oznacza krainę śniegów. Jak nigdzie indziej, ziemia sięga tu nieba. Najwięksi śmiałkowie chcą tu sprawdzić się w najtrudniejszych warunkach. Na wysokości ośmiu tysięcy metrów króluje rozrzedzone powietrze, śnieg i lód. Himalaje, tektoniczna granica w kształcie łuku, rozciągają się między Tybetem i Chinami na północy a Indiami na południu. Jednak mapa nie oddaje w pełni ogromu tego skalnego olbrzyma. Potęga wyzwania przyciąga tu najzagorzalszych poszukiwaczy przygód. Ale Himalaje to coś więcej niż tylko cel wysokogórskich wypraw. Dla tych, którzy się tu urodzili, są domem i całym życiem. Mimo ekstremalnych wysokości i ciągłych zagrożeńlawinowych, życie tuż poniżej granicy wiecznego śniegu może być niezwykle bogate i dawać wiele radości. Producent: Green Bay Media for S4C (Wales) and JTV (Korea)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×