Gra namiętności

Chokher Bali, Indie 2004

Kalkuta, początek XX wieku. Pochodzący z bogatej rodziny Mahendra, student medycyny, odrzuca rękę pięknej, niezbyt majętnej Binodini. To samo robi jego przyjaciel Behari.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Melodramat
 • Reżyseria: Rituparno Ghosh

Gra namiętności w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Rituparno Ghosh Scenariusz
 • Rituparno Ghosh Reżyseria
 • Arghakamal Mitra Montaż
 • Aveek Mukhopadhyay Zdjęcia
 • Debajyoti Mishra Muzyka
 • Shrikant Mohta Producent
 • Mahendra Soni Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Kalkuta, początek XX wieku. Pochodzący z bogatej rodziny Mahendra, student medycyny, odrzuca rękę pięknej, niezbyt majętnej Binodini. To samo robi jego przyjaciel Behari, również student medycyny, a zarazem obiecujący poeta i bojownik o wyzwolenie Bengalu spod dominacji brytyjskiej. Ostatecznie Binodini poślubia Bipina, który po roku umiera. Młoda wdowa musi się podporządkować miejscowym zwyczajom nakazującym jej życie w ubóstwie i pokucie. Nie może nosić ozdób, nie ma też większych szans na powtórne małżeństwo. Behari zaręcza się z Ashalatą.

Film powstał w języku bengali. Akcja rozgrywa się w Kalkucie, największym mieście Bengalu, na początku XX w, kiedy region ten pozostawał jeszcze pod panowaniem brytyjskim. Student medycyny, Mahendra, syn bardzo bogatej Rajlakshmi, odrzuca rękę pięknej, choć niezbyt majętnej Binodini. To samo robi jego przyjaciel Behari, również student medycyny, a zarazem obiecujący poeta i bojownik o wyzwolenie Bengalu spod dominacji brytyjskiej. Ostatecznie więc Binodini poślubia Bipina, który po roku umiera. Młodziutka wdowa musi się podporządkować miejscowym zwyczajom nakazującym jej życie w ubóstwie i pokucie, udział w obrzędach wdów. Nie może nosić ozdób, nie ma też większych szans na powtórne małżeństwo. Behari zaręcza się tymczasem z młodziutką i naiwną Ashalatą, ale ostatecznie dziewczyna poślubia Mahendrę, który zachwycony jej urodą nakłania przyjaciela, żeby zrezygnował z tego małżeństwa. Behari usuwa się z pokorą, chociaż nadal darzy Ashalatę wielką sympatią. Podczas pobytu na wsi Rajlakshmi zatrudnia Binodini jako służącą i sprowadza ją do swego domu w Kalkucie. Wdowa wyróżnia się nie tylko urodą, ale także znajomością angielskiego i zagranicznych obyczajów, swobodą i niezależnością sądów. Ashalata jest nią zafascynowana, pragnie ją naśladować, często zasięga jej opinii i rad. Obie młode kobiety szybko się zaprzyjaźniają. Ashalata nadaje przyjaciółce przydomek Chokher Bali - Pyłek w Oku. Obserwując szczęście rodzinne, które mogło być jej udziałem, Binodini postanawia uwieść Mahendrę, wykorzystując do tego niczego nieświadomą Ashalatę, która jeszcze zabiega o dobre traktowanie przyjaciółki i wychwala jej zalety. Mahendra nie pozostaje obojętny na urodę i wdzięk wyemancypowanej służącej, na jej delikatne zaloty. Niebawem wybucha między nimi gorący romans. Gdy Ashalata przypadkowo odkrywa listy pisane przez Binodini do kochanka, zrozpaczona opuszcza dom i udaje się z ciotką do świętego miasta Benares. Oburzona Rajlakshmi przegania Binodini z domu. Nie mając dokąd pójść, wdowa udaje się do Behariego, błagając go, żeby ją poślubił.

Komentarze

Skomentuj
 • pindol (gość)

  Super film !!! Naprawdę polecam...a Megan Fox, cudowna :-)

  28.01.2013 23:19
 • zosia (gość)

  E tam, toporna rąbanka bez większego sensu. Udawactwo seksu a nie erotyka.

  04.06.2011 19:02
 • kajol (gość)

  Widziałam, gorąco polecam

  03.11.2009 19:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×