Gra o wszystko

Tennis, Anyone...?, USA 2005

Danny i Gary są filmowcami. Marzą o karierze w Hollywood, lecz odnoszą jedynie klęski. Po kolejnej porażce Danny'ego Gary postanawia urządzić turniej tenisowy z udziałem gwiazd ekranu.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Komedia
 • Reżyseria: Donal Logue

Gra o wszystko w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Donal Logue jako Danny Macklin
 • Kirk Fox jako Gary Morgan
 • Jason Isaacs jako Johnny Green
 • Danny Trejo jako Hector
 • Maeve Quinlan jako Siobhan Kelly
 • Stephen Dorff jako T.C. Jackson
 • Paul Rudd jako Lance Rockwood

Twórcy

 • Donal Logue Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Danny Macklin i Gary Morgan są filmowcami. Marzą o karierze w Hollywood, jednak zamiast piąć się w górę, ponoszą coraz dotkliwsze klęski. Gdy Danny traci program telewizyjny i żonę, Gary, chcąc pomóc zrozpaczonemu przyjacielowi, wpada na pomysł urządzenia turnieju tenisowego z udziałem gwiazd ekranu. Zwycięstwo w imprezie może być dla Danny'ego okazją do podwyższenia samooceny i odbudowania kariery. W finale zawodów Danny musi się zmierzyć z najgroźniejszym rywalem - aroganckim Johnnym Greenem.

Danny Macklin (Donal Logue) i Gary Morgan (Kirk Fox) poznali się i zaprzyjaźnili podczas realizacji niskobudżetowych filmów. Obaj są filmowcami - nieudacznikami, którzy marzą o wielkiej karierze w Hollywood, jednak zamiast piąć się w górę, ponoszą coraz dotkliwsze klęski. W pewnym momencie Danny traci nie tylko swój program telewizyjny, ale także żonę. Chcąc pomóc zrozpaczonemu kompanowi, Gary wpada na pomysł urządzenia turnieju tenisowego z udziałem gwiazd ekranu. Zwycięstwo w imprezie może być dla Danny'ego idealną okazją do podwyższenia samooceny, odbudowania kariery i utarcia nosa wrogom. Z największym z rywali, aroganckim Johnnym Greenem (Jason Isaacs), Danny musi się ostatecznie zmierzyć w finale zawodów. Donal Logue znany jest przede wszystkim jako aktor za sprawą ról w takich filmach, jak "Million Dollar Hotel", "Ghost Rider" czy "Max Payne". W roku 2000 otrzymał nagrodę aktorską na festiwalu Sundance za występ w komedii "Dziennik podrywacza". Doświadczony w pracy przed kamerą postanowił spróbować sił po jej drugiej stronie. Namówiwszy do współpracy przyjaciela, Kirka Foksa (m.in. "Miasto duchów", "Chłopaki też płaczą"), napisał scenariusz do szalonej komedii o przyjaźni, tenisie i przemyśle filmowym. "Tenis jest radosną afirmacją życia" - przekonuje Gary. "Jeśli tenis jest radosną afirmacją życia, - nie dowierza Danny - to dlaczego tylu tenisistów popełnia samobójstwo?". "Po prostu nie wiedzą, że tenis jest radosną afirmacją życia" - odpowiada Gary. To jeden z wielu dialogów, jakie prowadzą ze sobą głowni bohaterowie, zagrani przez Logue'a i Foksa. Partneruje im m.in. Jason Isaacs ("Helikopter w ogniu", cykl o Harrym Potterze), który wcielił się w aroganckiego gwiazdora sitcomu, Stephen Dorff ("Blade - wieczny łowca"), który zagrał ultrapatriotycznego piosenkarza country oraz Paul Rudd ("Kształt rzeczy") w roli znanego wykonawcy filmów porno.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×