Grace księżna Monako

Grace of Monaco, Francja/USA/Belgia/Włochy/Szwajcaria 2014

W 1956 r. amerykańska aktorka Grace Kelly zostaje żoną księcia Rainiera III. Porzuca Hollywood i dotychczasowy styl życia. Sześć lat później znajduje się na emocjonalnym rozdrożu.

 • Czas trwania: 103 minut, Gatunek: Film biograficzny

Grace księżna Monako w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Nicole Kidman jako Grace
 • Tim Roth jako Rainier
 • André Penvern jako Charles de Gaulle
 • Frank Langella jako Francis Tucker
 • Paz Vega jako Maria Callas
 • Parker Posey jako Madge
 • Milo Ventimiglia jako Rupert Allan
 • Geraldine Somerville jako Antoinette

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Grace Kelly, amerykańska aktorka i zdobywczyni Oscara za rolę w filmie "Dziewczyna z prowincji", w 1956 r. zostaje żoną księcia Rainiera III. Porzuca Hollywood i dotychczasowy styl życia. Sześć lat później Grace znajduje się na emocjonalnym rozdrożu. Odwiedza ją Alfred Hitchcock, który proponuje powrót do fabryki snów poprzez zagranie głównej roli w filmie "Marnie". Grace musi wybrać pomiędzy życiem, do którego tęskni, a zaakceptowaniem roli księżnej Monako.

"Ten film od początku nie miał szczęścia, choć historia życia Grace Kelly to przecież czysty scenariusz filmowy. Jednak problemy były wielorakie: poczynając od niechęci rodziny Grimaldich, którzy mocno ocenzurowali opowieść, przez słabość niedoświadczonego reżysera, po samą Nicole Kidman, która również wtykała swój nos w dzieło produkcji. W efekcie powstało dzieło ułomne, od początku naznaczone słabością: ot, współczesna bajeczka w której spod warstwy nazbyt słodkiego lukru sypią się trociny... "

Grace Kelly (w tej roli znakomita jak zawsze Nicole Kidman), zdobywczyni Oscara® za rolę w filmie "Dziewczyna z prowincji", w 1956 roku zostaje żoną księcia Rainiera III (Tim Roth). Tym samym na zawsze porzuca Hollywood i amerykański styl życia gwiazdy, by stać się europejską księżną. Sześć lat później wybucha kryzys polityczny i pojawia się realne zagrożenie inwazji ze strony Francji. W tym czasie Grace znajduje się na emocjonalnym rozdrożu. Odwiedza ją Alfred Hitchcock, który proponuje powrót do Fabryki Snów poprzez zagranie głównej roli w jego najnowszym filmie zatytułowanym "Marnie". Grace musi wybrać pomiędzy życiem, do którego tęskni a zaakceptowaniem roli kobiety, którą się stała - Jej Książęcej Wysokości, Księżnej Monako.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.8 Głosów: 13

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×