Granice konsumpcjonizmu

Degrowth,

Degrowth to ruch ekonomiczny i społeczny, który opiera się na ekonomii ekologicznej, anty-konsumpcyjnych i anty-kapitalistycznych ideach. Dąży do maksymalizacji szczęścia i dobrego samopoczucia.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Granice konsumpcjonizmu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Degrowth to ruch polityczny, ekonomiczny i społeczny, który opiera się na ekonomii ekologicznej, anty-konsumpcyjnych i anty-kapitalistycznych ideach. Degrowth dąży do maksymalizacji szczęścia i dobrego samopoczucia poprzez zakaz konsumpcyjnego podejścia do egzystencji, co oznacza równy podział pracy dla każdego, aby zużywać mniej, a poświęcać więcej czasu na sztukę, muzykę, rodzinę, kulturę i rozwój społeczny. Film przedstawia ideę ruchu społeczno-gospodarczo-politycznego, który bierze pod uwagę kurczenie się zasobów planety.

W obliczu upadku systemu społeczno-gospodarczego z powodu kryzysu środowiskowego i zasobów, który przeżywa nasza planeta, nowy ruch społeczny chce pokazać i zapoczątkować trwałą alternatywę dla rządów i współistnienia, biorąc pod uwagę granice naszej planety. Degrowth - to ruch polityczny, ekonomiczny i społeczny opiera się na ekonomii ekologicznej, anty-konsumpcyjnych i anty-kapitalistycznych ideach. Degrowth dąży do maksymalizacji szczęścia i dobrego samopoczucia poprzez zakaz konsumpcyjnego podejścia do egzystencji, co oznacza równy podział pracy dla każdego, aby zużywać mniej, a poświęcać więcej czasu na sztukę, muzykę, rodzinę, kulturę i rozwój społeczny. Film utrzymany w konwencji fascynującej debaty, w której uczestniczy podają pod rozwagę rozpoczęcia nowego życia dla każdego. Przedstawiają ideę ruchu społeczno-gospodarczo-politycznego który bierze pod uwagę kurczenie się zasobów naszej planety. Odejście od społeczeństwa konsumpcyjnego, odejście od modelu wzrostu gospodarczego, któremu nie stawia się żadnych granic. Gdybyśmy wszyscy chcieli i mieli możliwość życia według modelu amerykańskiego to potrzebowalibyśmy aż pięciu planet. Uczestnicy tej debaty nie proponują modelu "zaciskania pasa" i przejścia w stan ubóstwa, proponują odejście w kierunku dobrowolnej prostoty życia. Nie tylko odciąży to planetę, ale przywróci równowagę życiową, i zakończy szukanie szczęścia w dobrach materialnych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×