Grecja: kosztowna pamięć o zmarłych

Greece No Place to Die,

Po kryzysie Greków nie stać na chowanie najbliższych. Każdego dnia na cmentarzach przeprowadza się 45 ekshumacji i 40 pochówków. Film to opowieść o tradycji, która zmieniła się w kosztowny przywilej.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Opis programu

ZwińRozwiń

Godny pochówek w Grecji to obowiązek nałożony na bliskich. Po kryzysie rodzin nie stać na utrzymywanie i chowanie najbliższych. Każdego dnia na greckich cmentarzach przeprowadza się 45 ekshumacji i 40 pochówków. To oznacza, że aby pochować jedną osobę, trzeba ekshumować inną. Kremacja, która byłaby bardziej ekonomiczna i rozwiązałaby problem braku miejsc na cmentarzach, jest zabroniona i źle widziana przez kościół. To opowieść o tradycji, która zmieniła się w kosztowny przywilej.

Godny pochówek w Grecji to obowiązek nałożony na bliskich. Jednak po kryzysie, rodzin nie stać na utrzymywanie i chowanie najbliższych. Dziennie na Greckich cmentarzach, przeprowadza się 45 ekshumacji i 40 pochówków. To oznacza że aby pochować jedną osobę, trzeba ekshumować inną. Kremacja – która byłaby bardziej ekonomiczna i rozwiązałaby problem braku miejsc na cmentarzach – jest zabroniona i źle widziana przez kościół. To opowieść o tradycji, która zmieniła się w kosztowny przywilej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×