Grzyby chronione

Polska 1997

Polska jest pionierem ochrony gatunkowej grzybów: nadzór 21 najrzadszych gatunków grzybów wprowadziła w 1983 r. jako pierwsze państwo w Europie. Chronionych grzybów nie wolno zbierać i niszczyć.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Grzyby chronione w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 03.09.2012 02:25

    TVP3

  • Niedziela 02.09.2012 13:00

    TVP3

Opis programu

ZwińRozwiń

Polska jest pionierem ochrony gatunkowej grzybów: nadzór 21 najrzadszych gatunków grzybów wprowadziła w 1983 r. jako pierwsze państwo w Europie. Chronionych grzybów nie wolno zbierać, niszczyć ich siedlisk, wpływać w jakikolwiek sposób na ich rozwój, sprzedawać, nabywać, wymieniać, darowywać, przetrzymywać, preparować czy też przewozić przez granicę państwa.

Polska jest pionierem ochrony gatunkowej grzybów: nadzór 21 najrzadszych gatunków grzybów wprowadziła w 1983 r. jako pierwsze państwo w Europie. Chronionych grzybów nie wolno zbierać, niszczyć ich siedlisk, wpływać w jakikolwiek sposób na ich rozwój, sprzedawać, nabywać, wymieniać, darowywać, przetrzymywać, preparować czy też przewozić przez granicę państwa. Co prawda wszystkie gatunki grzybów podlegają ochronie, ale prawdziwą arystokrację wśród nich trzeba chronić ustawą. Ich rola w życiu lasu i jego bioróżnorodność jest treścią filmu opartego w znacznej mierze na zdjęciach specjalnych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×