Gwiazdy przy torach

Estrellas de la linea/The Railroad All - Stars, Hiszpania 2006

Valeria, Vilma i Mercy są prostytutkami. Żyją w Gwatemali. Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej, organizują drużynę futbolową.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Gwiazdy przy torach w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Valeria, Vilma i Mercy są prostytutkami. Żyją w Gwatemali. Pracują w La Linea, marzą o poszanowaniu i końcu przemocy, której doświadczają na co dzień. Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej, organizują drużynę futbolową. Trenują przez wiele tygodni i zapisują się do udziału w lokalnych mistrzostwach. Zostają z nich wyłączone za to, że są prostytutkami. Kobiety walczą o swoje prawa.

Valeria, Vilma i Mercy to trzy prostytutki żyjące w Gwatemali, zarabiające 2 dolary za usługę. Pracują w La Linea, marzą o poszanowaniu i końcu przemocy, której doświadczają na co dzień. Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej, organizują drużynę futbolową, trenują przez wiele tygodni i zapisują się do udziału w lokalnych mistrzostwach, z których ostatecznie zostają wyłączone właśnie za to, że są prostytutkami. Jesteśmy kobietami i matkami, nie tylko prostytutkami - jest pierwszym punktem Dekalogu, który ułożyły bohaterki filmu, domagając się dla siebie podstawowych praw. Valeria, Vilma i Mercy są nie tylko prostytutkami, ale też kobietami żyjącymi na granicy ubóstwa, pozostają na granicy między moralnością i własnymi religijnymi przekonaniami, między emocjonalną stabilnością i społecznym odrzuceniem. To opowieść o podróży przez tę granicę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×