Gwiezdne wojny _ fakty i fikcja

Star Wars Tech, USA 2007

Fakty i filmowa fikcja w słynnej, pionierskiej kosmicznej sadze George'a Lucasa "Gwiezdne wojny" _ według opinii ekspertów.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Gwiezdne wojny _ fakty i fikcja w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program zabiera widzów na bardzo interesującą wycieczkę po galaktyce w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, co jest faktem, a co fikcją w tym jednym z najbardziej popularnych seriali filmowych. Fragmenty filmów z cyklu "Gwiezdne wojny" przeplatane będą wywiadami z czołowymi naukowcami w dziedzinie fizyki, protetyki, technologii laserowej, inżynierii i astronomii, którzy wypowiedzą się na temat faktycznego prawdopodobieństwa istnienia wynalazków oglądanych w "Gwiezdnych wojnach" od strony współczesnych technologii.

Gwiezdne wojny to jeden z najbardziej popularnych seriali filmowych, jakie kiedykolwiek powstały. Mimo tego, że pionierska saga kosmiczna George'a Lucasa nie jest dokumentem lecz filmową fikcją, wiele z użytych tam pomysłów można rozpatrywać w kontekście prawdziwej nauki. Które z nich jednak należą do tych prawdopodobnych, a które są wyłącznie fantazjowaniem? Program zabiera widzów na bardzo interesującą wycieczkę po galaktyce w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Fragmenty filmów z cyklu "Gwiezdne wojny" przeplatane będą wywiadami z czołowymi naukowcami w dziedzinie fizyki, protetyki, technologii laserowej, inżynierii i astronomii, którzy wypowiedzą się na temat faktycznego prawdopodobieństwa istnienia wynalazków oglądanych w "Gwiezdnych wojnach" od strony współczesnych technologii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×