Halina we wspomnieniach Mariana Brandysa

Polska 1993

Marian Brandys opowiada o zmarłej w 1989 r. żonie - utalentowanej aktorce i znanej działaczce opozycji, Halinie Mikołajskiej.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Halina we wspomnieniach Mariana Brandysa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Marian Brandys opowiada o zmarłej w 1989 r. żonie - utalentowanej aktorce i znanej działaczce opozycji, Halinie Mikołajskiej. Jest to zarazem historia o jej rodzinie, środowisku, wspólnych przyjaciołach, sąsiadach, a także o sobie: nieznającym się na teatrze pisarzu, związanym z kobietą, dla której teatr był pasją. Wspomnienia Brandysa uzupełniają fragmenty spektakli z udziałem Mikołajskiej oraz występy w salach przykościelnych, gdy w latach 80. zdecydowała się opuścić teatr.

Poznał jš u Broszkiewiczów w Warszawie, a wła ciwie - w jaki czas potem - w Zakopanem, i to bardziej z jej niż z własnej inicjatywy. Od opisu tego spotkania Marian Brandys zaczyna opowie ć ozmarłej w 1989 r. żonie - wielce utalentowanej aktorce i znanej działaczce opozycji, Halinie Mikołajskiej. Jest to zarazem opowie ć o jej rodzinie, rodowisku, wspólnych przyjaciołach, sšsiadach, a także o sobie: nie znajšcym się na teatrze pisarzu, zwišzanym z kobietš, której teatr był pasjš. Wspomnienia Brandysa uzupełniajš fragmenty zarejestrowanych na ta mie spektakli z udziałem Mikołajskiej oraz jej występów w salach przyko cielnych, kiedy w latach 80. zdecydowała się jednak teatr opu cić. Ta wartka, pełna ciepła, zadumy, humoru i ironii opowie ć jest ostatnim filmem znango dokumentalisty Ludwika Perskiego.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×