Hanik

Hanik, Polska 2020

Film dokumentalny rekonstruuje proces beatyfikacyjny księdza Jana Machy. Intencją autorów jest przedstawienie i udokumentowanie posługi duszpasterskiej i działalności charytatywnej duchownego.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Wojciech Królikowski

Hanik w telewizji

ZwińRozwiń
  • Sobota 17.10.2020 10:00

    TVP 1

Twórcy

  • Wojciech Królikowski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny rekonstruuje proces beatyfikacyjny księdza Jana Machy. Konstrukcja dramaturgiczna oparta jest na toposie drogi, poszukiwaniu dowodów świętości duchownego. Intencją autorów jest przedstawienie i udokumentowanie posługi duszpasterskiej, a w szczególności działalności charytatywnej księdza Machy. Narratorem jest ksiądz Damian Bednarski, postulator procesu beatyfikacyjnego.

Film dokumentalny rekonstruuje proces beatyfikacyjny księdza Jana Machy. Konstrukcja dramaturgiczna filmu oparta na toposie drogi, poszukiwaniu dowodów świętości księdza Machy. Przedstawienie i udokumentowanie posługi duszpasterskiej, a w szczególności działalnościcharytatywnej bohatera dokumentu. Narratorem filmu jest ksiądz Damian Bednarski, postulator procesu beatyfikacyjnego (zaprezentowane wszystkie miejsca związane z księdzem Janem, parafie w Chorzowie i Rudzie Śląskiej, w których pełnił posługę duszpasterską).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×