Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 1

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1, Wielka Brytania 2010

Harry, Ron i Hermiona opuszczają Hogwart i rozpoczynają misję zleconą im przez Dumbledore'a. Chcą znaleźć horkruksy - przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy.

 • Czas trwania: 140 minut, Gatunek: Film przygodowy
 • Reżyseria: David Yates

6

Ocena redakcji

Czego nam brakuje, to uzupełnienia obrazu bardziej wyrazistą i zapadającą w pamięć muzyką. Po skończeniu seansu właściwie nie pozostaje w uszach żaden muzyczny ślad.

Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 1 w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 14.10.2023 20:00

  TVN 7

 • Powtórka

  Niedziela 15.10.2023 16:55

  TVN 7

 • Wtorek 24.10.2023 14:30

  HBO3

 • Powtórka

  Środa 25.10.2023 06:00

  HBO3

Multimedia

Obsada

 • Daniel Radcliffe jako Harry Potter
 • Emma Watson jako Hermiona Granger
 • Rupert Grint jako Ron Weasley
 • Helena Bonham Carter jako Bellatrix Lestrange
 • Ralph Fiennes jako Lord Voldemort
 • Bill Nighy jako minister Rufus Scrimgeour
 • Richard Griffiths jako Vernon Dursley
 • Alan Rickman jako profesor Severus Snape

Więcej »

Twórcy

 • Tom Browne Drugi reżyser
 • Scott Bunce Drugi reżyser
 • Glen Carroll Drugi reżyser
 • Dan Channing-Williams Drugi reżyser
 • Jamie Christopher Drugi reżyser
 • Mark Cockren Drugi reżyser
 • Dominic Fysh Drugi reżyser
 • Daniel Gill Drugi reżyser

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Wpływy lorda Voldemorta rosną. Jego zwolennicy grają coraz istotniejsze role w Ministerstwie Magii. Po śmierci Dumbledore'a dyrektorem szkoły w Hogwarcie zostaje poplecznik Księcia Ciemności - Severus Snape. Harry, Ron i Hermiona opuszczają Hogwart i rozpoczynają misję zleconą im przez Dumbledore'a. Chcą znaleźć horkruksy, tajemnicze przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy.

Wpływy Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes) rosną - jego zwolennicy zaczynają pełnić coraz bardziej istotne role w Ministerstwie Magii, a po śmierci Dumbledore'a (Michael Gambon) dyrektorem szkoły w Hogwarcie zostaje poplecznik Księcia Ciemności, Severus Snape (Alan Rickman). Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) i Hermiona (Emma Watson) opuszczają Hogwart i rozpoczynają zleconą im przed Dumbledore'a misję - chcą znaleźć horkruksy, tajemnicze przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy. Wysoko oceniana przez fanów sagi J.K. Rowling, przedostatnia, i najmroczniejsza z dotychczasowych, odsłona opowieści o losach młodego czarodzieja. Reżyserii po raz kolejny podjął się David Yates (Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter), za scenariusz odpowiadał jak zwykle Steve Kloves (nominowany do Oscara za Cudownych chłopców). Twórcom siódmej części udało się stworzyć niezwykłe i fascynujące pod względem wizualnym widowisko. Posępne zdjęcia Eduarda Serry (nominowany do Oscara za Miłość i śmierć w Wenecji oraz Dziewczynę z perłą) i muzyka czterokrotnie nominowanego do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Alexandre'a Desplata (Królowa, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Jak zostać królem) sugestywnie oddają atmosferę narastającego zagrożenia, które wisi nad bohaterami. Tradycyjnie też mocnym punktem produkcji są olśniewające efekty specjalne i dopracowana scenografia. W obsadzie oprócz trójki młodych odtwórców głównych ról, znanych z całej serii, znalazło się liczne grono gwiazd z Ralphem Fiennesem (nominowany do Oscara za Listę Schindlera i Angielskiego pacjenta) i Heleną Bonham Carter (nominowana do Oscara za Miłość i śmierć w Wenecji oraz Jak zostać królem) na czele. Obraz otrzymał po dwie nominacje do Oscara i BAFTY, w tym za najlepsze efekty wizualne, Nagrodę Gildii Scenografów oraz kilka nominacji do nagród amerykańskich krytyków za zdjęcia Serry.

Recenzje

Komentarze

Skomentuj
 • do X (gość)

  ty chuju kurwo kutasie znajdę cię szmato i rozpierdolę ci gardło nożem kuchennym, tak że cię mamusia będzie musiała skremować, bo tak będę bawił się twoimi flakami i zrobię sobie z nich wianki.

  29.05.2023 17:08
 • X (gość)

  Kurwa nie film huj nie Harry potter brytyjskie gowno dno Badziewie kicz tv ochydny film jak TVN puszcza same dno Badziewie kicz tv glubia bajeczka

  27.05.2023 21:17
 • Zniesmaczony poziomem serwisu (gość)

  OK. Usunęli niektóre komentarze tych PiSowskich trolli, ale potem wróciły i olali temat. Ale po co, kurwa, usunęli komentarz użytkownika Romus: "WĄCHNIJ PIERDY HERMIONY". Czy telemagazyn to banda pedałów? Nie usuwają komentarzy, w których użytkownicy grożą sobie śmiercią albo każą gwałcić swoje matki. To chore. A nie można napisać koledze z dołu, żeby wąchał pierdy sexy laski? Poza tym ona w tym filmie nie jest już dzieckiem a aktorka była nawet pełnoletnia grając w tym filmie. Jesteście debilami.

  25.05.2023 18:05
 • Do pisowskich kurewek (gość)

  A kto, kurwa, zrobił 20% inflację, jebane dekle, gdyby sam Covid i wojnę na Ukrainie liczyć to mielibyśmy z 8-10% max, ale skąd się, kurwa, wzięło kolejne 10? Mam odmienne zdanie, kto kradnie. Niestety większość naszego narodu to chuj i gówno. Wystarczy spojrzeć na wykresy. Mentalność typu, w PRL kradli, ci też kradno, ale dajo! Debile jebani pierdoleni! Powinno się ich wystrzelać a "wspaniały kurwa" elektorat wsadzić za zdradę stanu.

  25.05.2023 18:04
 • Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z Rosją🇷🇺 z 2010r.. Redaktorzy z energetyka24, których tak chętnie pokazywały PO-wolne-media, gdy krytykowali rząd za sprawę kopalni Turów, nazywali umowę Tuska największą aferą od 1989r.. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money NIK ujawnil raport o umowach gazowych,199,0,2410183

  energetyka24 Thriller polityczny bez zakonczenia szokujace kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Kaczynski mial racje gaz z USA znacznie tanszy od rosyjskiego analiza

  energetyka24 Niekompetencja naruszanie prawa nierzetelnosc miazdzacy raport NIK o umowach gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Rewolucja na Jamale kuriozalna umowa z Gazpromem przechodzi do historii analiza

  money Gazprom Polska przesyl gazu,218,0,2411994

  nik gov Umowy gazowe raport NIK w calosci jawny

  Z ostatniego artykułu wynika, do utajnienia raportu wystarczyła taka decyzja ministerstwa rządu Tuska.

  To Tusk w 2009r. umieścił w urzędowej instrukcji negocjacyjnej nakaz wynegocjowania umowy obowiązującej do 2037r., z ceną gazu wyznaczaną wg ceny ropy naftowej. Dlatego przez Tuska płaciliśmy Rosji za gaz dużo drożej niż reszta Europy, która nie miała w swoich umowach takiego zapisu. Do tego umowa Tuska umożliwiła Rosji niepłacenie za tranzyt gazu przez Polskę.

  16.04.2023 22:46
 • W 2020r. został wygrany proces przed sądem szwedzkim wytoczony w 2016r. przez rząd PiS przeciw Rosji🇷🇺. Zostało zasądzone i wypłacone Polsce 1.5 MILIARDA dolarów odszkodowania za umowę gazową Tuska z 2010r. (która wg PO-wolnych-mediów oczywiście jak zwykle była "wielkim sukcesem"). Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money gospodarka PGNIG wygrywa z Gazpromem wyrok sie uprawomocnil 6757144556059232a

  pgnig Szwedzki sad potwierdzil zwyciestwo PGNIG w postepowaniu arbitrazowym 10184

  Komentarz szwedzkiego sądu w uzasadnieniu wyroku: "ta umowa gazowa jest zaprzeczeniem wszelkich zasad wolnego handlu".

  16.04.2023 22:42
 • Raport NIK ujawnił, że Tusk po przejęciu rządów w 2007r. porzucił zainicjowaną przez rząd PiS budowę gazoportu. Przez 2 lata PO "nie miało czasu" nawet na stworzenie urzędowych przepisów koniecznych do wybudowania gazoportu. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  gospodarka dziennik news artykuly 484222 Ministerstwo Skarbu chcialo utajnic raport NIK o gazoporcie

  wgospodarce 18985 o gazoporcie nieprawidlowosci brak nadzoru ocean niekompetencji

  energetyka24 Krotka historia pewnego gazoportu komentarz

  polskieradio24 3043211 Terminal LNG w Swinoujsciu zasluga PO i Tuska niekoniecznie najwazniejsze fakty

  polska-morska Terminal LNG w Swinoujsciu dlaczego rzad PO opoznial kluczowa dla Polski inwestycje

  polskieradio24 3043211 Terminal LNG w Swinoujsciu zasluga PO i Tuska niekoniecznie najwazniejsze fakty

  16.04.2023 22:41
 • Czym różni się artykuł TVN24 "Gazeta.RU🇷🇺: Nasz człowiek Tusk" w wersji po napaści Rosji na Ukrainę względem oryginału z 2008r.? Za co putinowska Rosja nazwała Tuska "naszym człowiekiem w Warszawie"? Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  tvn24 Gazeta RU Nasz czlowiek Tusk ra48624

  Co zniknęło z artykułu po napaści Rosji na Ukrainę? Czy większość tekstu, ta, która zawierała pochwały za odmrożenie stosunków z Rosją🇷🇺 po rządach PiS i przyjęcie przez Tuska uległej postawy wobec Rosji? Ale dlaczego?...

  16.04.2023 22:21
 • Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk w sprawie taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r., oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 euro łapówki na rzecz rosyjskiego🇷🇺 węgla. (gość)

  Jedyna sprzeczna z interesem Niemiec decyzja Tuska, gdy był premierem, to próba zawarcia umowy gazowej z Rosją do 2037r., udaremniona przez Niemcy (formalnie UE), którzy od 2022r. chcieli być hurtownikiem rosyjskiego gazu z NordStream2 na Europę.

  Czy ma to coś wspólnego z największą aferą - umową gazową Tuska z Rosją🇷🇺 z 2010r. (wg odtajnionego raportu NIK z 2013r.) i aferą zaniechania i opóźniania budowy gazoportu (raport NIK)?

  Informacja o oskarżeniu została podana w polskiej telewizji po odtajnieniu przez prokuraturę całości zeznań świadka w toczącym się procesie. Niemieckie media i tutejsze PO-wolne-media znów okazały się za PO-wolne - totalnie "nie zdążyły" o tym poinformować.

  Mina Tuska poproszonego o skomentowanie oskarżenia o rosyjską łapówkę - bezcenna... Wybroniła go "dziennikarka" telewizyjna z PO-wolnych-mediów odmawiając w jego imieniu komentarza. "Demokratyczna partia", "wolne media" i ich "dziennikarze" - jakieś pytania?...

  16.04.2023 22:19
 • Dlaczego PO postanowiło nie pozywać założyciela PO Piskorskiego za jego książkę i nie komentować tej książki? Czy przeszkadza im opis prawdziwej twarzy Tuska i ujawnienie faktu bycia jego prywatną partią założoną za nielegalne niemieckie pieniądze od partii CDU w zamian za... co? (gość)

  Sprawdź w wyszukiwarce:

  wmeritum PO niemiecka partia dla Polakow 115883

  Więcej w filmie dokumentalnym "Niemieckie pieniądze dla PO" wyświetlanym kilkukrotnie w polskiej telewizji, w którym można obejrzeć komentarze "z pierwszej ręki" faktów opisanych w książce, m.in. komentarz Olechowskiego, kolejnego - obok Piskorskiego - założyciela PO.

  16.04.2023 22:16
 • Coroczny styczniowy raport GUS w tym roku: W Polsce nie ma recesji. Mimo tego, że raport był robiony za rok, w którym panował kryzys post-pandemiczny i wojenny (energetyczny). Można? Agencja Fitch utrzymuje rating Polski na poziomie "A" mimo kryzysu post-pandemicznego i wojennego. Można? Bo wg danych GUS rządy Tuska to była jedna wielka recesja. (gość)

  Skąd się wzięło powiedzenie: "wystarczy, że nie kradną"?

  16.04.2023 22:14
 • Kto opowiada bajeczki Tuska, że PiS zrobił inflację - tę ponad 20% w państwach nadbałtyckich (litewska turystyka na zakupy żywności w Polsce, niemiecka i czeska turystyka na zakupy paliwa w Polsce), i nawet tę w USA. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci dziennik artykuly 130641,Tajna instrukcja PO przejac internet

  460757 Farma trolli z Inowroclawia to prawdziwe standardy PO

  460803 Trolling w sieci chleb powszedni Platformy od ponad dekady

  naszeblogi 41923 Proceder werbowania agentow trolli w sieci

  W jednym z komentarzy pod powyższym artykułem: "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec" - kłamanie bezpośrednio z Niemiec było wtedy po 5 ojro🇩🇪.

  16.04.2023 22:12
 • Do pisowskich kurewek (gość)

  A kto, kurwa, zrobił 20% inflację, jebane dekle, gdyby sam Covid i wojnę na Ukrainie liczyć to mielibyśmy z 8-10% max, ale skąd się, kurwa, wzięło kolejne 10? Mam odmienne zdanie, kto kradnie. Niestety większość naszego narodu to chuj i gówno. Wystarczy spojrzeć na wykresy. Mentalność typu, w PRL kradli, ci też kradno, ale dajo! Debile jebani pierdoleni! Powinno się ich wystrzelać a "wspaniały kurwa" elektorat wsadzić za zdradę stanu.

  16.04.2023 19:56
 • Pensje partyjnych prezesów spółek Skarbu Państwa w rządzie Tuska - KILKASET tysięcy zł. miesięcznie. Odprawy, które ci prezesi sami sobie wypisali uciekając ze spółek przed "ustawą kominową": od 1.5 do 12.8 MILIONÓW zł na łebka. (gość)

  Takie dane są w GUS. "Ustawa kominowa" wprowadzona przez PiS zaraz po objęciu rządów drastycznie (względem rządów Tuska) ograniczyła wielkość pensji prezesów spółek państwowych, a odprawy muszą być zgodne z Kodeksem Pracy (trzykrotność pensji).

  Pensje i odprawy PO były tak wysokie, gdy dochody tych spółek w czasach Tuska z miesiąca na miesiąc drastycznie malały - wykresy w GUS. Niektóre spółki zaczęły przynosić straty. Wystarczyły 3 miesiące rządów PiS, by dochody spółek z drastycznie malejących stały się drastycznie rosnące - wykresy w GUS. Cud? Skąd się wzięło powiedzenie: "wystarczy, że nie kradną"?

  Taśmy prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r. - pani z PO o prezesach spółek węglowych w czasach rządu Tuska: "Siedzą, lulki palą, pensje, jakie sobie poprzyznawali, to sam wiesz, pie****ło bo musiało pie****nąć.".

  16.04.2023 17:10
 • Orlen w czasie kadencji prezesa Obajtka odprowadził do Skarbu Państwa w sumie już ponad 60 MILIARDÓW zł. dochodu (z tego tylko kilka procent ze sprzedaży paliw). Można? Bo Orlen Tuska przez 8 lat ich rządów odprowadził "aż" 3 miliardy zł. dochodu. Co PO zrobiło z resztą pieniędzy z Orlenu? (gość)

  Taki sam trend mają pozostałe spółki Skarbu Państwa pod rządami PiS. I rząd PiS ma "piniędze" (jak dosłownie mówił minister finansów rządu Tuska, gdy twierdził "piniędzy nie ma i nie będzie") na służbę zdrowia, oświatę, programy socjalne, uchodźców. I to mimo kryzysu post-pandemicznego i wojennego (energetycznego).

  Skąd się wzięło powiedzenie: "wystarczy, że nie kradną"?

  16.04.2023 17:07
 • Zniesmaczony poziomem serwisu (gość)

  OK. Usunęli komentarze tych PiSowskich trolli, super. Ale po co, kurwa, usunęli komentarz użytkownika Romus: "WĄCHNIJ PIERDY HERMIONY". Czy telemagazyn to banda pedałów? Nie usuwają komentarzy, w których użytkownicy grożą sobie śmiercią albo każą gwałcić swoje matki. To chore. A nie można napisać koledze z dołu, żeby wąchał pierdy sexy laski? Poza tym ona w tym filmie nie jest już dzieckiem a aktorka była nawet pełnoletnia grając w tym filmie. Jesteście debilami.

  16.04.2023 10:25
 • Wszyscy (gość)

  Ok

  14.04.2023 22:56
 • Stary (gość)

  No tak!

  14.04.2023 22:54
 • Twoja stara (gość)

  Ehem!

  14.04.2023 22:52
 • Stary (gość)

  Kto pytał?

  14.04.2023 22:52
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.6 Głosów: 5

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×