Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2

Harry Potter And the Deathly Hallows - Part 2, Wielka Brytania/USA 2011

Harry, Ron i Hermiona opuszczają Hogwart i rozpoczynają zleconą im przed Dumbledore'a misję. Chcą znaleźć horkruksy - przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy.

 • Czas trwania: 125 minut, Gatunek: Film przygodowy
 • Reżyseria: David Yates

7

Ocena redakcji

Wszystko pokazano w epickim stylu, z mnóstwem znakomitych efektów, nie szczędząc dramatycznych rozstrzygnięć i wyborów moralnych. Udało się zamknąć poszczególne wątki, wyjaśnić niemal wszystkie tajemnice, a całość domknąć ładnymi obrazkami, które – jeśli zgodzi się J.K. Rowling – mogą zaowocować kontynuacją serii lub… stać się początkiem dla nowej opowieści o nowicjuszach w Hogwarcie.

Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2 w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 25.02.2024 06:00

  HBO

Multimedia

Obsada

 • Daniel Radcliffe jako Harry Potter
 • Rupert Grint jako Ron Weasley
 • Emma Watson jako Hermiona Granger
 • Helena Bonham Carter jako Bellatrix Lestrange
 • Ralph Fiennes jako Lord Voldemort
 • Michael Gambon jako Albus Dumbledore
 • Alan Rickman jako profesor Severus Snape
 • Evanna Lynch jako Luna Lovegood

Więcej »

Twórcy

 • Tom Browne Drugi reżyser
 • Glen Carroll Drugi reżyser
 • Jamie Christopher Drugi reżyser
 • Arabella Constance-Churcher Drugi reżyser
 • Ben Dixon Drugi reżyser
 • Dominic Fysh Drugi reżyser
 • Stewart Hamilton Drugi reżyser
 • Nick Heckstall-Smith Drugi reżyser

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Wpływy lorda Voldemorta rosną. Jego zwolennicy zaczynają pełnić coraz istotniejsze role w Ministerstwie Magii. Po śmierci Dumbledore'a dyrektorem szkoły w Hogwarcie zostaje poplecznik Księcia Ciemności, Severus Snape. Harry, Ron i Hermiona opuszczają Hogwart i rozpoczynają zleconą im przed Dumbledore'a misję. Chcą znaleźć horkruksy, tajemnicze przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy.

Harry Potter przygotowuje się do ostatecznej rozgrywki z Lordem Voldemortem. Wpływy Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes) rosną - jego zwolennicy zaczynają pełnić coraz istotniejsze role w Ministerstwie Magii, a po śmierci Dumbledore'a (Michael Gambon) dyrektorem szkoły w Hogwarcie zostaje poplecznik Księcia Ciemności, Severus Snape (Alan Rickman). Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) i Hermiona (Emma Watson) opuszczają Hogwart i rozpoczynają zleconą im przed Dumbledore'a misję - chcą znaleźć horkruksy, tajemnicze przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy. Wysoko oceniana przez fanów sagi J. K. Rowling, przedostatnia, i najmroczniejsza z dotychczasowych, odsłona opowieści o losach młodego czarodzieja. Reżyserii po raz kolejny podjął się David Yates (Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2), za scenariusz odpowiadał jak zwykle Steve Kloves (nominowany do Oscara za Cudownych chłopców). Twórcom siódmej części udało się stworzyć niezwykłe i fascynujące pod względem wizualnym widowisko. Posępne zdjęcia Eduarda Serry (nominowany do Oscara za Miłość i śmierć w Wenecji oraz Dziewczynę z perłą) i muzyka czterokrotnie nominowanego do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Alexandre'a Desplata (Królowa, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Jak zostać królem) sugestywnie oddają atmosferę narastającego zagrożenia, które wisi nad bohaterami. Tradycyjnie też mocnym punktem produkcji są olśniewające efekty specjalne i dopracowana scenografia. W obsadzie oprócz trójki młodych odtwórców głównych ról, znanych z całej serii, znalazło się liczne grono gwiazd z Ralphem Fiennesem (nominowany do Oscara za Listę Schindlera i Angielskiego pacjenta) i Heleną Bonham Carter na czele. Obraz otrzymał po dwie nominacje do Oscara i BAFTY, w tym za najlepsze efekty wizualne, Nagrodę Gildii Scenografów oraz kilka nominacji do nagród amerykańskich krytyków za zdjęcia Serry.

Recenzje

 • Wszystko pokazano w epickim stylu, z mnóstwem znakomitych efektów, nie szczędząc dramatycznych rozstrzygnięć i wyborów moralnych. Udało się zamknąć poszczególne wątki, wyjaśnić niemal wszystkie tajemnice, a całość domknąć ładnymi obrazkami, które – jeśli zgodzi się J.K. Rowling – mogą zaowocować kontynuacją serii lub… stać się początkiem dla nowej opowieści o nowicjuszach w Hogwarcie.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • Mateusz Przybylski (gość)

  do Napalony: oba xd do Sprawiedliwy: w sedno

  21.04.2023 20:12
 • Komu przeszkadzają komentarze "Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z Rosją🇷🇺" i następne... (gość)

  Sprawdź w wyszukiwarce:

  wiadomosci dziennik artykuly 130641,Tajna instrukcja PO przejac internet

  460803 Trolling w sieci chleb powszedni Platformy od ponad dekady

  460757 Farma trolli z Inowroclawia to prawdziwe standardy PO

  naszeblogi 41923 Proceder werbowania agentow trolli w sieci

  Jeden z komentarzy pod powyższym artykułem: "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec" - kłamanie bezpośrednio z Niemiec było wtedy po 5 ojro🇩🇪.

  21.04.2023 17:19
 • Sprawiedliwy - szokująca scena na początku Czary Ognia (czwartej części cyklu) (gość)

  ZA ziewanie się zabija. zadajmy cierpienie ziewolom wśród nas, prawdziwe piekło na ziemi. Film powinien być ocenzurowany pod kątem tej okrutnej sceny z żartem Rona o ziewaniu na początku, bo robi dzieciom wodę z mózgu, a za ziewanie powinno się zabijać. Nie pamiętacie sceny? Przypomnę. Na początku filmu jest krótka scena, którą można zinterpretować w taki sposób, że Ron ziewa. Nie jesteśmy pewni, czy udawał i żartował, ale nie zmienia to faktu, że jest to jedna z najbardziej szokujących scen w całej serii i do końca nie wiemy, dlaczego ta scena znalazła się w filmie i z jakiego powodu. Żadna postać tego nie widzi, więc w żaden sposób nie reagują na to niewłaściwe zachowanie. Według wielu osób scena ta znalazła się w filmie, aby przyciągnąć uwagę widzów i zwiększyć oglądalność. Istnieje wiele wersji cięcia, w których nie ma ujęcia Rona udającego ziewanie. Jeśli oglądasz oryginalną wersję, scena biegnie od 4:38 do 4:42 i możecie ją po prostu przewinąć. Swoją drogą nie nie mam pojęcia jak to możliwe, że ta scena znalazła się w tym filmie, pozostaje to interpretować jako żart Weasleya. Bo ci co ośmielają się ziewać, to nie ludzi tylko kurwy szmaty i trzebqa je dać do ognia, obłupać końćzyny, wrzątkiem polać, dziurę w czaszcze, gwałt na mózg i kopać zywcem w ziemi kurwie, ewentualnie skafizm, czyli wycinamy genitalia, odbyt i oczy, wkłądamy tam zgniłe mięso, lejemy mleko miód i czekamy na słońcu aż wpadnie tam robactwo i urządzi sobie orgietkę. W oczekiwaniu na holokaust wszystkiego co ziewa, przyłączcie się do mnie, póki jeszcze jest dla was nadzieja po stronie światła...

  21.04.2023 16:27
 • Napalony (gość)

  Wolelibyście powąchać pierdy czy beki Hermiony? Ja oba.

  21.04.2023 16:26
 • Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z Rosją🇷🇺 z 2010r.. Redaktorzy z energetyka24, których tak chętnie pokazywały PO-wolne-media, gdy krytykowali rząd za sprawę kopalni Turów, nazywali umowę Tuska największą aferą od 1989r.. (gość)

  To Tusk w 2009r. umieścił w urzędowej instrukcji negocjacyjnej nakaz wynegocjowania umowy obowiązującej do 2037r., z ceną gazu wyznaczaną wg ceny ropy naftowej. Dlatego przez Tuska płaciliśmy Rosji za gaz dużo drożej niż reszta Europy, która nie miała w swoich umowach takiego zapisu. Dodatkowo umowa Tuska umożliwiła Rosji niepłacenie za tranzyt gazu przez Polskę.

  Sprawdź w wyszukiwarce:

  money NIK ujawnil raport o umowach gazowych,199,0,2410183

  energetyka24 Thriller polityczny bez zakonczenia szokujace kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Kaczynski mial racje gaz z USA znacznie tanszy od rosyjskiego analiza

  energetyka24 Niekompetencja naruszanie prawa nierzetelnosc miazdzacy raport NIK o umowach gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Rewolucja na Jamale kuriozalna umowa z Gazpromem przechodzi do historii analiza

  money Gazprom Polska przesyl gazu,218,0,2411994

  nik gov Umowy gazowe raport NIK w calosci jawny

  Jak widać z ostatniego, do utajnienia raportu wystarczyła taka decyzja ministerstwa rządu Tuska.

  21.04.2023 15:29
 • W 2020r. został wygrany proces przed sądem szwedzkim wytoczony w 2016r. przez rząd PiS przeciw Rosji🇷🇺. Zostało zasądzone i wypłacone Polsce 1.5 MILIARDA dolarów odszkodowania za umowę gazową Tuska z 2010r. (która wg PO-wolnych-mediów oczywiście jak zwykle była "wielkim sukcesem") (gość)

  W uzasadnieniu wyroku szwedzkiego sądu: "ta umowa gazowa jest zaprzeczeniem wszelkich zasad wolnego handlu".

  Sprawdź w wyszukiwarce:

  money gospodarka PGNIG wygrywa z Gazpromem wyrok sie uprawomocnil 6757144556059232a

  pgnig Szwedzki sad potwierdzil zwyciestwo PGNIG w postepowaniu arbitrazowym 10184

  21.04.2023 15:27
 • Raport NIK ujawnił, że Tusk po przejęciu rządów w 2007r. porzucił zainicjowaną przez rząd PiS budowę gazoportu. Przez 2 lata PO "nie miało czasu" nawet na stworzenie urzędowych przepisów koniecznych do wybudowania gazoportu. (gość)

  Potem przez 6 lat - do końca swoich rządów - tak go budowali, że nie zdążyli go wybudować, a na taśmach prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r. mówili, że "może będzie w 2017".

  Sprawdź w wyszukiwarce:

  gospodarka dziennik news artykuly 484222 Ministerstwo Skarbu chcialo utajnic raport NIK o gazoporcie

  wgospodarce 18985 o gazoporcie nieprawidlowosci brak nadzoru ocean niekompetencji

  energetyka24 Krotka historia pewnego gazoportu komentarz

  polska-morska Terminal LNG w Swinoujsciu dlaczego rzad PO opoznial kluczowa dla Polski inwestycje

  polskieradio24 3043211 Terminal LNG w Swinoujsciu zasluga PO i Tuska niekoniecznie najwazniejsze fakty

  21.04.2023 15:26
 • Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk w sprawie taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r., oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 euro łapówki na rzecz rosyjskiego🇷🇺 węgla. (gość)

  Czy ma to coś wspólnego z największą aferą - umową gazową Tuska z Rosją🇷🇺 z 2010r. (wg odtajnionego raportu NIK z 2013r.) i aferą zaniechania i opóźniania budowy gazoportu (raport NIK)? Jedyna sprzeczna z interesem Niemiec decyzja Tuska, gdy był premierem, to próba zawarcia umowy gazowej z Rosją do 2037r., udaremniona przez Niemcy (formalnie UE), którzy od 2022r. chcieli być hurtownikiem rosyjskiego gazu z NordStream2 na Europę.

  Informacja o oskarżeniu została podana w polskiej telewizji po odtajnieniu przez prokuraturę całości zeznań świadka w toczącym się procesie. Niemieckie media i tutejsze PO-wolne-media znów okazały się za PO-wolne - totalnie "nie zdążyły" o tym poinformować.

  Mina Tuska poproszonego o skomentowanie oskarżenia o rosyjską łapówkę - bezcenna... Wybroniła go "dziennikarka" telewizyjna z PO-wolnych-mediów odmawiając w jego imieniu komentarza - "Demokratyczna partia", "wolne media" i ich "dziennikarze", jakieś pytania?...

  21.04.2023 15:25
 • Czym różni się artykuł TVN24 "Gazeta.RU🇷🇺: Nasz człowiek Tusk" w wersji po napaści Rosji na Ukrainę względem oryginału z 2008r.? Za co putinowska Rosja nazwała Tuska "naszym człowiekiem w Warszawie"? (gość)

  Sprawdź w wyszukiwarce:

  tvn24 Gazeta RU Nasz czlowiek Tusk ra48624

  Czy zabrakło około 2/3 tekstu względem oryginału - części z pochwałami za odmrożenie stosunków z Rosją🇷🇺 po rządach PiS i przyjęcie przez rząd Tuska uległej postawy wobec Rosji? A jeśli tak, to dlaczego?...

  21.04.2023 15:24
 • Pensje partyjnych prezesów spółek Skarbu Państwa w rządzie Tuska - KILKASET tysięcy zł. miesięcznie. Odprawy, które ci prezesi sami sobie wypisali uciekając ze spółek przed "ustawą kominową": od 1.5 do 12.8 MILIONÓW zł na łebka. (gość)

  Dane z Głównego Urzędu Statystycznego. "Ustawa kominowa" wprowadzona przez PiS zaraz po objęciu rządów drastycznie (względem rządów Tuska) ograniczyła wielkość pensji prezesów spółek Skarbu Państwa, a odprawy muszą być zgodne z Kodeksem Pracy (trzykrotność pensji).

  Pensje i odprawy PO były tak wysokie, gdy dochody spółek państwowych w czasach Tuska z miesiąca na miesiąc drastycznie malały - wykresy w GUS. Niektóre spółki zaczęły przynosić straty. Wystarczyły 3 miesiące rządów PiS, by dochody spółek z drastycznie malejących stały się drastycznie rosnące - wykresy w GUS. Cud? Skąd się wzięło powiedzenie: "wystarczy, że nie kradną"?

  Taśmy prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r. - pani z PO o prezesach spółek węglowych w czasach rządu Tuska: "Siedzą, lulki palą, pensje, jakie sobie poprzyznawali, to sam wiesz, pie****ło bo musiało pie****nąć.".

  21.04.2023 15:21
 • Sprawiedliwy - szokująca scena na początku Czary Ognia (czwartej części cyklu) (gość)

  ZA ziewanie się zabija. zadajmy cierpienie ziewolom wśród nas, prawdziwe piekło na ziemi. Film powinien być ocenzurowany pod kątem tej okrutnej sceny z żartem Rona o ziewaniu na początku, bo robi dzieciom wodę z mózgu, a za ziewanie powinno się zabijać. Nie pamiętacie sceny? Przypomnę. Na początku filmu jest krótka scena, którą można zinterpretować w taki sposób, że Ron ziewa. Nie jesteśmy pewni, czy udawał i żartował, ale nie zmienia to faktu, że jest to jedna z najbardziej szokujących scen w całej serii i do końca nie wiemy, dlaczego ta scena znalazła się w filmie i z jakiego powodu. Żadna postać tego nie widzi, więc w żaden sposób nie reagują na to niewłaściwe zachowanie. Według wielu osób scena ta znalazła się w filmie, aby przyciągnąć uwagę widzów i zwiększyć oglądalność. Istnieje wiele wersji cięcia, w których nie ma ujęcia Rona udającego ziewanie. Jeśli oglądasz oryginalną wersję, scena biegnie od 4:38 do 4:42 i możecie ją po prostu przewinąć. Swoją drogą nie nie mam pojęcia jak to możliwe, że ta scena znalazła się w tym filmie, pozostaje to interpretować jako żart Weasleya. Bo ci co ośmielają się ziewać, to nie ludzi tylko kurwy szmaty i trzebqa je dać do ognia, obłupać końćzyny, wrzątkiem polać, dziurę w czaszcze, gwałt na mózg i kopać zywcem w ziemi kurwie, ewentualnie skafizm, czyli wycinamy genitalia, odbyt i oczy, wkłądamy tam zgniłe mięso, lejemy mleko miód i czekamy na słońcu aż wpadnie tam robactwo i urządzi sobie orgietkę. W oczekiwaniu na holokaust wszystkiego co ziewa, przyłączcie się do mnie, póki jeszcze jest dla was nadzieja po stronie światła...

  21.04.2023 13:16
 • Napalony (gość)

  Wolelibyście powąchać pierdy czy beki Hermiony? Ja oba.

  21.04.2023 01:54
 • Wieszcz (gość)

  Mewa, tak, znajdę jakiegoś świecącego badyla w lesie, skieruję go na Ciebie ze słowami "Aveda Kedavra" i padniesz trupem lol

  16.04.2023 18:55
 • Romus (gość)

  Ciekawe jak pachną pierdy panny Granger...

  25.02.2023 02:13
 • Stary

  bezstronny, wiesz że jesteś niepiśmiennym idiotą? Chyba nie, bo pewnie nie rozumiesz co to znaczy.

  22.10.2022 22:32
 • bezstronny (gość)

  do MO pomudl sie o zdrowie bo o rozum juz puzno

  05.06.2022 12:13
 • MO (gość)

  Rozciąganie końmi to mało kary dla tej upośledzonej lub chorej psychicznie pewnie (paranoja) grafomanki!! Natomiast tych debili co to nakręcili te wypociny należy zapędzić bykowcem, gumą a i szlauchem do robót przymusowych batożąc skurwysynów niemiłosiernie aż się zadeklarują więcej nie chwytać kamery!

  03.06.2022 13:19
 • [email protected] (gość)

  Harry potter i 1

  27.05.2022 22:44
 • Artur Modelewski (gość)

  A ja chcę Harry Potter w Polsacie w piątek o 20:00

  04.06.2021 09:27
 • -----''''''' cccfd (gość)

  H... J harry Potter tvn może wsadzić w gleboko w dube ten film nie szlak weźmie tvn sami sdebile dawno tego gowno nie puszczali

  08.05.2021 18:56
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.7 Głosów: 47

  Nagrody

  • BAFTA 2012

   • Najlepsze efekty specjalne
   • (Nominacja) Najlepsza charakteryzacja
   • (Nominacja) Najlepsza scenografia
   • (Nominacja) Najlepszy dźwięk
  • Oscar 2012

   • (Nominacja) Najlepsza scenografia
   • (Nominacja) Najlepsza charakteryzacja
   • (Nominacja) Najlepsze efekty specjalne

  Ciekawostki

  • W postaci Hermiony Granger Rowling zawarła najwięcej autobiograficznych wątków i o jej obsadzenie bała się najbardziej.

  • Podczas kręcenia ostatniej części poważnym problemem były… tajemnicze zaginięcia różdżek. Otóż każdy aktor-czarodziej miał swoją, o konkretnym numerze, ale ponieważ każdy chciał mieć pamiątkę z planu, różdżki w tajemniczy sposób znikały w czeluściach toreb. W końcu trzeba było uciec się do niewypuszczania ludzi na zewnątrz, póki zguby się nie znajdą.

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×