Hermann Göring - drugi po Hitlerze

Goering's Secret. The Story of Hitler's Marshall, Niemcy 2011

Sylwetka Hermanna Göringa, jednego z architektów Trzeciej Rzeszy. Twórcy dokumentu postarają się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób stał się on najważniejszą osobą u boku Hitlera.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jörg Müllner

Hermann Göring - drugi po Hitlerze w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jörg Müllner Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Sylwetka Hermanna Göringa, byłego asa lotnictwa, dowódcy Luftwaffe oraz jednego z architektów Trzeciej Rzeszy. Syn dyplomaty, od dziecka zafascynowany nordycką mitologią, chciał być człowiekiem potężnym i wpływowym. Uzależniony od morfiny, kochał sztukę, życie towarzyskie, luksus i splendor. 15 października 1946 roku, skazany na śmierć Göring popełnił samobójstwo, zażywając truciznę w celi norymberskiego więzienia. Twórcy dokumentu postarają się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób stał się on najważniejszą osobą u boku Hitlera.

"Jestem w istocie człowiekiem renesansu. Uwielbiam splendor" - mawiał Hermann Göring. Kim naprawdę był ten człowiek - jeden z architektów Trzeciej Rzeszy, dowódca Luftwaffe i były as lotnictwa? Odnalezione po wielu latach amatorskie filmy ukazują go jako najbardziej skomplikowaną postać wśród nazistowskich przywódców. 15 października 1946 roku, skazany na śmierć Göring popełnił samobójstwo, zażywając truciznę w celi norymberskiego więzienia. Wcześniej bezskutecznie domagał się zmiany metody egzekucji - nie chciał ginąć na szubienicy, a więc w sposób hańbiący dla żołnierza. Szef niemieckiego lotnictwa nie pozostawił po sobie żadnych pamiętników ani zapisków, zabierając do grobu większość szczegółów swojego nieodgadnionego życia. Przedstawione tu po raz pierwszy prywatne nagrania z kolekcji samego Göringa ukazują go w sposób, w jaki widział sam siebie. Syn dyplomaty, od dziecka zafascynowany nordycką mitologią, chciał być człowiekiem potężnym i wpływowym. Uzależniony od morfiny, z zamiłowaniem przywdziewający eleganckie mundury, kochał sztukę, życie towarzyskie, luksus i splendor. W jaki jednak sposób ugruntował swoją pozycję u boku Hitlera? Co fascynowało go poza majątkiem i władzą? Dlaczego tak długo był niechętny planom podboju Europy? Na te pytania odpowiada niniejszy dokument.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×