Himalaje - gościniec do nieba

Himalaya, le chemin du ciel, Francja 2008

Ośmioletni Kenrap z własnej woli wybrał życie w klasztorze na szczycie gór Zanskar w indyjskiej części Himalajów. Miał zaledwie pięć lat, gdy odezwało się w nim powołanie do bycia buddyjskim mnichem.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Himalaje - gościniec do nieba w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Ośmioletni Kenrap z własnej woli wybrał życie w klasztorze Phukhtal na szczycie gór Zanskar w indyjskiej części Himalajów. Miał zaledwie pięć lat, gdy odezwało się w nim powołanie do bycia buddyjskim mnichem. Opuścił rodzinny dom i trafił do górskiego klasztoru, w którym, jak uważa, żył w poprzednim życiu. Chłopiec zafascynował francuską reżyserkę Marianne Chaud. Kobieta podjęła się obserwowania dnia codziennego malca. Kamera śledziła go podczas zwyczajowych czynności klasztornych, dzięki czemu powstał dokument o życiu buddyjskich mnichów.

Ośmioletni Kenrap z pełnym przekonaniem mówi, że jest inkarnacją starego mnicha, którzy zginął onegdaj pod lawiną. Chłopiec z własnej woli wybrał życie w klasztorze Phukhtal na szczycie gór Zanskar w indyjskiej części Himalajów. Kenrap miał zaledwie pięć lat, gdy odezwało się w nim powołanie do bycia buddyjskim mnichem. Opuścił rodzinny dom i trafił do górskiego klasztoru, w którym, jak uważa, żył w poprzednim życiu. Chłopiec zafascynował francuską etnolożkę i reżyserkę Marianne Chaud. Kobieta podjęła się obserwowania dnia codziennego malca. Kamera śledziła go podczas zwyczajowych czynności klasztornych, dzięki czemu powstał fascynujący i unikalny dokument o życiu buddyjskich mnichów. Film był prezentowany w 2008 roku na DOK Leipzig Film Festival, Visions Du Reel Festival Nyon we Francji oraz International Buddhist Film Festival w Wielkiej Brytanii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×