Hiranmoy Ghoshal. Nurtem dwóch rzek

Hiranmoy Ghoshal. Nurtem dwoch rzek, Polska 2019

Film przedstawia historię dwojga ludzi: hinduskiego pisarza z Bengalu Zachodniego, dyplomaty, tłumacza i językoznawcy - Hiranmoya Ghoshala, oraz jego córki Miry Ghoshal, znawczyni muzyki hinduskiej.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Tadeusz Śmiarowski

Hiranmoy Ghoshal. Nurtem dwóch rzek w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Tadeusz Śmiarowski Scenariusz
  • Jakub Przybylski Montaż
  • Jan Klima Zdjęcia
  • Tadeusz Śmiarowski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film przedstawia historię dwojga ludzi: hinduskiego pisarza z Bengalu Zachodniego, dyplomaty, tłumacza i językoznawcy - Hiranmoya Ghoshala, oraz jego córki Miry Ghoshal - muzykologa i znawczyni muzyki hinduskiej. Życie obojga było rozdarte między Polską i Indiami, a na pewnych etapach także między Anglią i Stanami Zjednoczonymi. Filmowa opowieść skupia się na postaci Hiranmoya Ghoshala, którego życie i dokonania wywarły ogromny wpływ na losy jego córki.

Film przedstawia historię dwojga ludzi: Hiranmoya Ghoshala - hinduskiego pisarza z Bengalu Zachodniego, dyplomaty, tłumacza i językoznawcy, i jego córki Miry Ghoshal - muzykologa, znawczyni muzyki hinduskiej. Życie tych dwojga ludzi było zawsze rozdarte między Polską i Indiami, a na pewnych etapach, bardziej z konieczności, także między Anglią i Stanami Zjednoczonymi. Filmowa opowieść skupi się przede wszystkim na postaci Hiranmoya Ghoshala, którego życie i dokonania są czymś niezwykłym, a które wywarły też ogromny wpływ na losy jego córki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×