Historia kapitana Chesleya Sullenbergera

Brace for Impact, Wielka Brytania 2009

Film odtwarza lot 15-49 z nowojorskiego lotniska La Guardia do Charlotte w Północnej Karolinie, podczas którego maszyna lądowała awaryjnie na rzece Hudson. Rok później kapitan leci tą samą trasą.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Historia kapitana Chesleya Sullenbergera w telewizji

ZwińRozwiń
  • Środa 05.09.2012 14:15

    TVP 2

  • Wtorek 10.01.2012 22:45

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Film odtwarza lot 15-49 z nowojorskiego lotniska La Guardia do Charlotte w Północnej Karolinie. Zapisał się on na trwałe w historii lotnictwa jako niezwykły wyczyn kapitana Chesleya Sully Sullenbergera, drugiego pilota Jeffreya Skilesa i trzyosobowej załogi. Po trzech minutach od startu samolot zderzył się z kluczem gęsi i stracił moc w obu silnikach. Kapitan zdecydował się lądować na rzece Hudson w Nowym Jorku. Lądowanie powiodło się, uratowani zostali wszyscy uczestnicy lotu. Rok po wydarzeniu kapitan Sullenberger leci tą samą trasą.

Film Historia Kapitana Sullenbergera to odtworzenie słynnego lotu 15 - 49. Lot, który miał być zwykłym, rutynowym lotem z nowojorskiego lotniska La Guardia do Charlotte w Północnej Karolinie zapisał się na trwałe w historii lotnictwa jako niezwykły wyczyn pilotującego samolot kapitana Chesleya Sully Sullenbergera, drugiego pilota Jeffreya Skilesa i trzyosobowej załogi. Po trzech minutach od startu samolot uderzył w klucz gęsi i stracił moc w obu silnikach. Kapitan zdecydował się lądować na rzece Hudson w samym środku Nowego Jorku. Wylądowano szczęśliwie i uratowano wszystkich znających się na pokładzie. Rok po wydarzeniu, po powrocie do pracy, kapitan Sullenberger leci tą samą trasą i opowiada o swoich przeżyciach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×