Historia niepokornego kurczaka

Polska 2007

Niepokorny kurczak spędza sen z powiek gdaczącym kurom. Malec chce dostać się do szkoły muzycznej Franciszka I w dalekiej Krainie Ptaszydełek. Kurczak nie ma zdolności muzycznych.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film animowany
 • Reżyseria: Alina Skiba

Historia niepokornego kurczaka w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 19.02.2012 10:25

  TVP 1

 • Poniedziałek 05.04.2010 07:10

  TVP 1

Twórcy

 • Alina Skiba Scenariusz
 • Alina Skiba Reżyseria
 • Piotr Majchrzak Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Niepokorny kurczak spędza sen z powiek gdaczącym kurom. Malec chce dostać się do szkoły muzycznej Franciszka I w dalekiej Krainie Ptaszydełek. Kurczak nie ma zdolności muzycznych. Z Krainą Ptaszydełek sąsiaduje Kraina Czarnych i Drapieżców. Przywódca Czarnych, Generał, od lat knuje intrygi; zastanawia się, jak objąć władzę w Krainie Ptaszydełek i przejąć legendarny skarbiec szkoły muzycznej. Szkołę chroni jednak przemyślny system obronny w postaci niewidzialnej siatki. Generał obmyśla plan wprowadzenia do szkoły dywersanta.

Niepokorny Kurczak spędza sen z powiek gdaczącym kurom, które zastanawiają się, co z niego wyrośnie. Nie ma z malca żadnego pożytku, bo całymi dniami siedzi nad książkami i tylko czyta, czyta. Na podwórku trzy tłuste kury rozprawiają tak nad jego losem, ale pochłonięty lekturą Kurczak nic sobie z tego nie robi. Tymczasem w dalekiej Krainie Ptaszydełek, na zielonej wyspie, wśród kwitnących pagórków, od wielu lat istnieje Szkoła Muzyczna dla Ptaszydełek, w której młodzi adepci kształcą się w śpiewie, tańcu i grze na różnych instrumentach. Dyrektorem jest tu bardzo mądry i sprytny Franciszek I, założyciel placówki i wynalazca maszyny do wykrywania talentu. O dostaniu się do słynnej szkoły marzy właśnie Kurczak, który, podobnie jak wszystkie nieloty, nie ma za grosz drygu do śpiewania i tym samym nie może być przyjęty. Wiedzą o tym jego rodzice i nie pozwalają mu wyruszyć, choć on pragnie tego najbardziej na świecie. W końcu dopnie jednak swego. Z baśniową Krainą Ptaszydełek sąsiaduje Kraina Czarnych i Drapieżców. Przywódca Czarnych, Generał, od lat knuje intrygi i zastanawia się, jak objąć władzę w całej Krainie Ptaszydełek i przejąć legendarny Skarbiec Szkoły Muzycznej. Szkołę chroni jednak przemyślny system obronny w postaci niewidzialnej siatki, uaktywniającej się, kiedy w pobliżu pojawia się jakiś Czarny. Generał obmyśla plan wprowadzenia do szkoły dywersanta, który podstępem ma przejąć kontrolę nad głównym systemem. Ekspert komputerowy Biała Wrona istotnie przechytrza pracowników szkoły i w umówionym momencie wyłącza system obronny, co pozwala Czarnym bez trudu opanować placówkę. Na szczęście w szkole pojawia się Kurczak, który demaskuje Białą Wronę, a następnie uruchamia zapasowy system obronny i pozbywa się intruzów.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×