Historia niezwykłej przyjaźni

Wild and Wooley An Elephant and his Steep, Holandia 2011

W Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w RPA pomaga się młodym lub rannym osobnikom powrócić do zdrowia i nabyć umiejętności niezbędne do życia na wolności. Film opowiada historię słonika.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Historia niezwykłej przyjaźni w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 03.05.2013 08:15

    TVP 2

  • Niedziela 16.12.2012 09:50

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

W Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w RPA pomaga się młodym lub rannym osobnikom powrócić do zdrowia i nabyć umiejętności niezbędne do życia na wolności. Film opowiada historię osieroconego słonika, Themby, który przebywał w ośrodku przez półtora roku. Ponieważ sześciomiesięczne maleństwo musiało znaleźć czworonożnego przyjaciela, opiekunowie sprowadzili baranka. Albert okazał się wspaniałym towarzyszem zabaw dla Themby. Choć słonik nie dożył powrotu do rodzinnego stada, baranek wciąż pomaga zwierzętom, które trafiają do kliniki.

W RPA działa Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie pomaga się młodym i rannym zwierzętom powrócić do zdrowia i nabyć umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia na wolności. Film opowiada historię osieroconego słonika imieniem Themba, który przebywał w Centrum przez półtora roku. Jego mama spadła z urwiska w rezerwacie Sanbona i osierociła sześciomiesięczne maleństwo. W tym wieku słonik nie miał szans na samodzielne przeżycie. Ocalał dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu weterynarza doktora Johana Jouberta. W swej długoletniej praktyce doktor Joubert leczył wiele dzikich zwierząt, ale to maleńkie słoniątko okazało się nie lada wyzwaniem. Po stracie członka rodziny małe słoniątko może popaść w depresję, a jego stan psychiczny może spowodować, że nie będzie przyjmować pokarmu. Powinien jak najprędzej znaleźć sobie czworonożnego przyjaciela. W ośrodku nie było jednak drugiego małego słoniątka. Opiekunom malca poradzono, by sprowadzili do młodego baranka. Był to strzał w dziesiątkę. Baranek o imieniu Albert okazał się wspaniałym towarzyszem zabaw dla Themby. Zwierzaki natychmiast się zaprzyjaźniły i spędzały wspólnie cały czas. Albert sprawił, że Themba zaczął się lepiej rozwijać, żwawo się poruszał i przede wszystkim wrócił mu apetyt. Niestety, Themba nie dożył powrotu do swego rodzinnego stada. Zmarł na skręt kiszek i nikt w ośrodku nie był w stanie mu pomóc. A baranek Albert wciąż jest w ośrodku i pomaga osieroconym zwierzętom, które trafiają do tutejszej kliniki. Można powiedzieć, że pełni rolę najlepszego zwierzęcego terapeuty.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×