Historia według Sabadacha

Polska 2007

Michał hrabia Sabadach, pan na uniejowickim dworze, były dzierżawca zamku Grodziec, poszukiwacz "skarbów" dolnośląskich, zakłada prywatne muzeum wojsk radzieckich.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Historia według Sabadacha w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Michał hrabia Sabadach, pan na uniejowickim dworze, były dzierżawca zamku Grodziec, poszukiwacz "skarbów" dolnośląskich, zakłada prywatne muzeum wojsk radzieckich. Kilka lat temu mieszkaniec podlegnickiej wioski, w której przez ponad 30 lat stacjonowała armia radziecka, napisał: "Wania, wróć". Napis ten oddaje panującą tam atmosferę. Ludzie tęsknią za tamtymi czasami. Tęskni i hrabia Sabadach, dlatego kilka razy w roku organizuje we dworze obchody różnych świąt: 9 maja, 22 lipca. Zjeżdżają się tam żołnierze z byłego ZSRR.

Michał hrabia Sabadach, pan na uniejowickim dworze, byłydzierżawca zamku Grodziec, poszukiwacz "skarbów" dolnośląskich, zakłada prywatne muzeum wojsk radzieckich. "Wania, wróć" napisał kilka lat temu mieszkaniec podlegnickiej wioski, w której przez ponad 30 lat stacjonowała Armia Radziecka. Napis ten oddaje atmosferę tam panującą. Ludzie tęsknią za "tamtymi" czasami. Tęskni i Michał hrabia Sabadach dlatego kilka razy w roku organizuje u siebie we dworze obchody różnych świąt: 9 maja, 22 lipca. Zjeżdżają się do niego wtedy żołnierze z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kałmykii, bawią się, piją, śpiewają, wspominają. Na co dzień Sabadach oprowadza szkolne wycieczki po swoim dworze zamienionym w muzeum Armii Radzieckiej i po ogrodzie, w którym stoją pomniki Lenina, Rokosowskiego itp. Z wykrywaczem metalu przeczesuje okolicę, poszukując poniemieckich depozytów. Gdy znalazł w lesie szkielet z Orderem Bohatera Związku Radzieckiego, odszukał w Rosji rodzinę żołnierza, który tu zginął. Gdy sprowadził ich do siebie, przybysze zastali w pobliskim lesie mogiłę swojego krewnego z wyrzeźbionym przez Sabadacha pomnikiem.

Komentarze

Skomentuj
  • ja (gość)

    Jaki hrabia jaki dzierżawca?dlaczego nie mówi o swojej rodzinie bracie siostrze żonie i synu.??? Robi wszystko na pokaz.Dla poległego rosjanina wyrzezbił pomnik o artysta ale grób rodziców to prawie sie zawala.Żona uciekła bo nie wytrzmała usługiwania Panu hrabiemu.

    15.04.2010 11:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×