Hollywoodzkie sekrety Michaela Jacksona

Michael Jackson's Secret Hollywood, Wielka Brytania 2011

Autor dokumentu próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Michael Jackson był dziwakiem, czy normalnym odbiorcą usług, z których korzystają gwiazdy Hollywood.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Jacques Peretti, Mark Roussiter

Hollywoodzkie sekrety Michaela Jacksona w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Jacques Peretti Reżyseria
 • Mark Roussiter Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1969 roku rodzina Jacksonów przyjechała ze środkowego zachodu do Kalifornii. Michael poszedł do prywatnej szkoły dla dzieci sławnych ludzi. Chodzili tu syn Marlona Brando i córka Cher. W filmie wypowiadają się zarówno wpływowi ludzie działający w branży rozrywkowej, jak i osoby z najbliższego otoczenia króla popu. Ich wypowiedzi rzucają światło na nieznane aspekty życia gwiazd. Autor dokumentu próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Michael Jackson był dziwakiem, czy normalnym odbiorcą usług, z których korzystają gwiazdy Hollywood.

Świr, dziwak, pedofil. Facet, który wybielił sobie skórę. Tak mówiono o Michaelu Jacksonie. Autor filmu próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Michael Jackson rzeczywiście był dziwakiem, jak się powszechnie uważa, czy może zupełnie normalnym klientem usług, z których korzystają wszystkie gwiazdy Hollywood. Jeśli w stolicy show - biznesu objawi się gwiazda, prywatni detektywi, gangsterzy, mistycy i przywódcy sekt tylko czekają na jej wezwanie. Stają się niemal jej nową rodziną. Pomagają rozwiązywać problemy. Oczywiście za odpowiednią cenę. Tacy ludzie przykleili się też do Michaela Jacksona i go wykorzystali. Jackson umarł w Hollywood, w miejscu, które go stworzyło i zniszczyło. Jego życie było niewyjaśnioną zagadką. Być może po jego śmierci uda się ją rozwikłać. Wszystko zaczęło się w 1969 roku, kiedy rodzina Jacksonów przyjechała do Kalifornii ze Środkowego Zachodu. Michael poszedł do prywatnej szkoły dla dzieci sławnych ludzi. Chodzili tu syn Marlona Brando i córka Cher. W filmie wypowiadają się zarówno wpływowi ludzie działający w branży rozrywkowej, jak i osoby z najbliższego otoczenia króla popu. Ich wypowiedzi rzucają światło na nieznane aspekty życia gwiazd. Danny Bonaduce, kolega Jacksona ze szkoły, opowiada, że Michael był zupełnie normalnym chłopakiem, ale czasy nie były normalne. W 1969 roku doszło w Beverly Hills do brutalnego zabójstwa aktorki Sharon Tate, żony Romana Polańskiego. Będąca w ósmym miesiącu ciąży Tate była jedną z dziewięciu osób zamordowanych przez członków sekty Charlesa Mansona. Seria kolejnych zabójstw dokonanych w ciągu miesiąca wywołała w Hollywood atmosferę strachu, która nie ominęła elitarnej szkoły. Każdy się bał, że będzie następną ofiarą. Na ulicach roiło się od detektywów, agentów CIA, tajnych służb. To był bardzo dziwny czas. Gwiazdy ukrywały się w swoich pilnie strzeżonych rezydencjach, obawiając się ataku szaleńców. W takiej atmosferze dorastał Michael Jackson oraz jego szkolni koledzy. Po latach syn Marlona Brando dokonał zabójstwa. Córka Cher zmieniła płeć. Film "Hollywoodzkie sekrety Jacksona" to klucz do odpowiedzi na pytanie, kim był naprawdę król popu. Autorzy filmu zdają się sugerować, że był wytworem, a zarazem ofiarą systemu, który z niego żył i który w końcu go zniszczył.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×