HPV - szczepić czy nie?

Vaccinated Girls, Dania

Bohaterki filmu - Amalie, Katrina i Louise - są ciężko chore. Od przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi HPV cierpią na bóle stawów, bóle i zawroty głowy, wieczne poczucie zmęczenia, omdlenia.

  • Gatunek: Film dokumentalny

HPV - szczepić czy nie? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterki filmu - Amalie, Katrina i Louise - są ciężko chore. Od przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi HPV cierpią na bóle stawów, bóle i zawroty głowy, wieczne poczucie zmęczenia, omdlenia, wymioty. Ciężko im wstać z łóżka, podjąć jakąkolwiek aktywność, bo natychmiast się męczą i jest im słabo. Nie chodzą do szkoły, przestały uprawiać sporty. Są przekonane, że objawy pojawiły się u nich po przyjęciu szczepienia. Przed przyjęciem szczepionki nie informowano je o skutkach ubocznych.

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego, odpowiedzialny za raka szyjki macicy. Rak ten, co roku na całym świecie, zgarnia żniwo wśród kobiet, szczególnie młodych. Szczepionki przeciwko wirusowi HPV, które kilka lat temu pojawiły się na rynku, stały się bardzo popularne. Niektóre kraje cały czas rozważają wprowadzenie ich na listę szczepień obowiązkowych. Tymczasem okazuje się, że przyjęciu szczepionki mogą towarzyszyć różnego rodzaju skutki uboczne. Niezwykle interesujący dokument "HPV-szczepić czy nie?" pokazuje losy grupy kobiet, zaczepionych przeciw HPV, które borykają się z powikłaniami po tym zabiegu. Bohaterki; Amalie, Katrina i Louise są ciężko chore. Od czasu przyjęcia szczepionki cierpią na mocne bóle stawów, bóle i zawroty głowy, wieczne poczucie zmęczenia, omdlenia, wymioty. Ciężko im wstać z łóżka, podjąć jakąkolwiek aktywność, bo natychmiast się męczą i jest im słabo. Nie chodzą do szkoły, przestały uprawiać sporty. Są przekonane, że objawy pojawiły się u nich po przyjęciu szczepienia. Przed przyjęciem szczepionki nie informowano ich o skutkach ubocznych. Szczepić, czy nie? Po obejrzeniu dokumentu to pytanie może stać się ogromnym dylematem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×