II wojna światowa w 3D

World War II in 3D, USA 2011

W archiwach londyńskiego Muzeum Wojny odnaleziono film z 1943 roku zrealizowany w technologii 3D. Przez dekady materiał leżał zapomniany. To jedyny znany film 3D pokazujący wojenne wydarzenia.

  • Czas trwania: 42 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Gabriel Rotello

II wojna światowa w 3D w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Gabriel Rotello Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Minęło wiele lat zanim odkryto unikatową taśmę nakręconą przez nazistów. Jej ujawnienie jeszcze bardziej przybliżyło ogrom zniszczeń, których dokonała II wojna światowa. Dokument pokazuje zdjęcia 3D pozwalające prześledzić przebieg wojny. Od powstania nazistowskiej potęgi, przez podbój Europy, kontratak aliantów, aż po upadek hitlerowskich Niemiec. Fotografia była narzędziem propagandy, wykorzystywano ją także do materiałów szkoleniowych dla armii niemieckiej.

W archiwach londyńskiego muzeum wojny odnaleziono film z 1943 roku zrealizowany przez nazistów w technologii 3D. Ujawnienie tej unikatowej taśmy jeszcze bardziej przybliżyło ogrom zniszczeń w czasach II wojny światowej. Dokument pokazuje też zdjęcia 3D, które pozwalają prześledzić przebieg tego konfliktu: od powstania nazistowskiej potęgi, przez podbój Europy, kontratak aliantów, aż po upadek Niemiec. Fotografia w tej technice stanowiła narzędzie propagandy. Wykorzystywano ją także do materiałów szkoleniowych dla armii niemieckiej. Ostatecznie to właśnie te zdjęcia pomogły aliantom w rozpracowaniu pozycji nieprzyjaciela i wpłynęły na odwrócenie sił oraz zwycięstwo nad Hitlerem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×