Ikona Bożego Narodzenia

Polska 2000

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Od najdawniejszych czasów stanowiło często podejmowany temat sztuki ikonograficznej prawosławia.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ikona Bożego Narodzenia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Od najdawniejszych czasów stanowiło często podejmowany temat sztuki ikonograficznej prawosławia. Autorzy programu prezentują okoliczności formowania i rozprzestrzeniania się tego święta w chrześcijaństwie wschodnim oraz jego teologiczne znaczenie. Film przedstawia także dzieje kształtowania się znanego dziś ikonograficznego wizerunku Bożego Narodzenia, przemiany tego tematu w malarstwie na przestrzeni wieków w różnych obszarach geograficznych zdominowanych przez prawosławie.

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich i od najdawniejszych czasów stanowiło często podejmowany temat sztuki ikonograficznej prawosławia. Autorzy programu prezentują okoliczności formowania i rozprzestrzeniania się tego święta w chrześcijaństwie wschodnim oraz jego teologiczne znaczenie. Film przedstawia ponadto dzieje kształtowania się znanego dziś ikonograficznego wizerunku Bożego Narodzenia - przemiany tego tematu w malarstwie na przestrzeni wieków w różnych obszarach geograficznych zdominowanych przez prawosławie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×