Ingrid Bergman. Portret utkany ze słów

Ingrid Bergman - In Her Own Words, Szwecja 2015

Intymny i kameralny dokument o Ingrid Bergman, prezentujący prywatne zdjęcia i filmy oraz fragmenty jej dziennika. Portret sławnej osobistości, której tak naprawdę nikt nie poznał do końca.

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Stig Björkman

Ingrid Bergman. Portret utkany ze słów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Stig Björkman Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wiosną 2011 roku Stig Björkman poznał córkę Ingrid Bergman, Isabellę Rossellini, która zaproponowała mu nakręcenie filmu o swojej matce. Björkman opowiada historię aktorki oczami jej córki. Ingrid Bergman była jedną z najbardziej utalentowanych aktorek złotego wieku Hollywood. Dzięki nigdy wcześniej nie publikowanym, prywatnym materiałom: filmom, notatkom, listom, dziennikom i wywiadom, dokument ten przedstawia niezwykle osobisty portret i nowe spojrzenie na życie Szwedki, która stała się jedną z najbardziej znanych aktorek światowego kina.

Intymny i kameralny dokument o Ingrid Bergman, prezentujący m.in. jej prywatne zdjęcia i filmy oraz fragmenty pisanego przez nią dziennika. Zaskakujący portret sławnej osobistości, której tak napawdę nikt nie poznał do końca. Wiosną 2011 roku, reżyser Stig Björkman poznał córkę Ingrid Bergman, Isabellę Rossellini, która zaproponowała mu nakręcenie flmu o swojej matce. Björkman opowiada historię znanej aktorki oczami jej córki. Ingrid Bergman była jedną z najbardziej utalentowanych aktorek Złotego Wieku Hollywood. Na swoim koncie ma role w takich filmowych hitach jak "Casablanca", "Gasnący płomień" czy "Jesienna Sonata". Dzięki nigdy wcześniej nie publikowanym, prywatnym materiałom: filmom, notatkom, listom, dziennikom i wywiadom, dokument ten przedstawia niezwykle osobisty portret i nowe spojrzenie na życie Szwedki, która stała się jedną z najbardziej znanych aktorek światowego kina.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×