Instynkt rodzinny

Family Instinct, Łotwa 2010

Dokument przedstawia realia życia na łotewskiej prowincji. Zanda walczy o godne warunki dla siebie i dwójki dzieci. Po roku odsiadki brat kobiety, a równocześnie ojciec jej dzieci, wraca do domu.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Instynkt rodzinny w telewizji

ZwińRozwiń
 • Wtorek 11.02.2014 03:55

  TVP 1

 • Czwartek 07.03.2013 00:55

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Zanda jest młodą matką dwójki dzieci, żyjącą w tragicznych warunkach na łotewskiej wsi. W tym samym domu komunalnym mieszkają alkoholicy i bezrobotni. Zanda czeka na Valdisa, który odbywa karę więzienia za dawne przestępstwa. Mężczyzna jest jej bratem, a równocześnie ojcem jej dzieci. Mimo niezwykłej sytuacji osobistej Zandzie, jedynej z całego domu, zależy na w miarę normalnym życiu. Kobieta walczy o doprowadzenie do budynku energii elektrycznej, gdyż chce, by jej dzieci się uczyły. Po roku Valdis wraca z więzienia.

Zanda jest młodą matką dwójki dzieci, żyjącą w tragicznych warunkach na łotewskiej wsi. W tym samym komunalnym domu żyją alkoholicy, bezrobotni, niebieskie ptaki, a może także ofiary transformacji ustrojowej. W pewnym sensie możemy mówić, że ten film to łotewska "Arizona", wzbogacona dodatkowo o pełną panoramę anomalii ludzkich zachowań w ekstremalnych warunkach. Zanda czeka na Valdisa, który odbywa karę więzienia za jakieś dawne sprawki. Valdis jest jej bratem, a równocześnie ojcem jej dzieci. To przedziwna rodzina. Podczas tego czekania na wyjście Valdisa z więzienia Zanda ma wielu adoratorów, ale żadnemu nie ulega. Wiernie czeka. Podczas tego czekania Zandy poznajemy realia życia na łotewskiej prowincji. Mimo niezwykłej sytuacji osobistej, tylko jej jednej z całego domu zależy na w miarę normalnym życiu (tylko ona z wielu lokatorów chce mieć energię elektryczną, bo chce, by jej dzieci się uczyły: innym na świetle nie zależy). Ale propozycję służb socjalnych, bo objąć czyste mieszkanie w bloku w innej miejscowości, Zanda odrzuca. Po roku Valdis wraca z więzienia. Jak ułoży się życie tej bardzo nietypowej rodziny?

Komentarze

Skomentuj
 • Simulacra (gość)

  Boże, co za patologia... Aż muszę obejrzeć.

  06.03.2013 23:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×