Interseksualni - on i ona w jednym ciele

Tabu Intersexualität - Menschen zwischen den Geschlechtern, Indie 2008

Jedno na 5000 noworodków rodzi się ani kobietą ani mężczyzną. Oficjalnie hermafrodytyczne, androgyniczne czy interseksualne dzieci nie istnieją, bowiem płeć musi być określona w akcie urodzenia.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Britta Julia Dombrowe

Interseksualni - on i ona w jednym ciele w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Britta Julia Dombrowe Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jedno na 5000 noworodków rodzi się ani kobietą ani mężczyzną. Oficjalnie hermafrodytyczne, androgyniczne czy interseksualne dzieci nie istnieją, bowiem płeć musi być określona w akcie urodzenia. Rodzice i lekarze często wybierają płeć pod presją opinii publicznej, dopiero później postanawiają przeprowadzić dziecku operację na genitaliach, by płeć fizyczna zgadzała się z metrykalną. W filmie twórcy skupiają się na przypadku 4-letniej, interseksualnej Inge. Rodzice uważają, że córka sama powinna podjąć decyzję o operacji, kiedy będzie starsza.

Jedno na od 3000 do 5000 noworodków rodzi się ani kobietą ani mężczyzną. Oficjalnie hermafrodytyczne, androgyniczne czy interseksualne dzieci nie istnieją. Płeć musi być określona w akcie urodzenia, a do wyboru są tylko dwa pola: dziewczynka albo chłopiec. Rodzice i lekarze często wybierają płeć pod presją opinii publicznej, dopiero później postanawiają przeprowadzić dziecku operację na genitaliach, by płeć fizyczna zgadzała się z metrykalną. W filmie twórcy skupiają się na przypadku 4-letniej, interseksualnej Inge. Pomimo tego, że lekarze nalegają, by płeć dziecka skorygować jak najszybciej, jej rodzice uważają, że córka decyzję powinna podjąć sama. Takiego wyboru nie miał Christiane Völling, 50-latek. Choć urodził się z rozszerzoną łechtaczką, został zakwalifikowany jako chłopiec. Macicę i jajniki usunięto i zaczęto wstrzykiwać mu męskie hormony. Dopiero 30 lat po operacji odkrył, że został okradziony z kobiecości. Niestety nic mu już jej nie zwróci.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×