Recenzja filmu

"Intrygant". Film oparty na faktach i grze jednego - znakomitego - aktora

2016-08-21 21:48

ocenia film na: 8/10

Mark Whitacre (Matt Damon) jest wysokiej klasy specjalistą pracującym w korporacji AMD. To jedna z 50 największych firm USA, a zarazem największy producent jednego z najpopularniejszych dodatków odżywczych do jedzenia. Pewnego dnia zgłasza się do FBI twierdząc, że jego szefowie w porozumieniu z innymi firmami stworzyli nielegalny trust, który dzięki zmowie cenowej osiąga gigantyczne, ale nieuprawnione zyski.

Śledztwo prowadzone przez agenta Briana Sheparda FBI (Scott Bakula) początkowo potwierdza te informacje. Pomaga im Whitacre, który zostaje tajnym informatorem i nagrywa także narady ścisłego kierownictwa. Szeroko zakrojona akcja doprowadza do aresztowania podejrzanych, m.in. całego kierownictwa AMD. Jednak przesłuchania, oraz dokładna analiza akt i skonfiskowanych dokumentów ujawnia szokującą prawdę...

Film Stevena Soderbergha oparty jest na faktach. I na jednym aktorze - nominowanym do Złotego Globu Matcie Damonie. Jego kreacja robi wrażenie, bowiem przez cały film potrafi utrzymać widza w niepewności co jest realne, a co tylko zagrane, co jest prawdą, a co grą. W tym kontekście każde słowo, intonacja czy gest okazują się niezwykle ważne.

Ocena społeczności: 5.9 Głosów: 22

Intrygant w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×