Inwazja meduz

Jellyfish Invasion, Wielka Brytania 2007

Meduzy opanowały wody oceanów. Żyją w przybrzeżnych płyciznach i na dnie Rowu Mariańskiego. Wszędzie czują się świetnie. Zetknięcie z ich parzydełkami powoduje u ofiar silny wstrząs.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Inwazja meduz w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

Meduzy opanowały wody oceanów. Żyją w przybrzeżnych płyciznach i na dnie Rowu Mariańskiego. Wszędzie czują się świetnie. Zetknięcie z ich parzydełkami powoduje u ofiar - pływaków i plażowiczów brodzących w wodzie - silny wstrząs. Nawet szybkie podanie surowicy może okazać się nieskuteczne. Spośród sklasyfikowanych gatunków aż siedemdziesiąt ma dostatecznie silny jad, by zagrażać człowiekowi. Tymczasem coraz mniej przybrzeżnych wód można uznać za bezpieczne. Ławice meduz potrafią opanować całe ekosystemy i wyprzeć z nich inne formy życia.

Komentarze

Skomentuj
  • wiciak (gość)

    Film był dobry od strony naukowej i fajny wizualnie oraz przystępny dla zwykłego widza. Troszkę autorzy postraszyli wizją zawładnięcia wód przez meduzy ale myslę,że można to włożyć na półkę między książki s-f. Gdyby FAKTYCZNIE było ich za dużo po prostu by je odłowiono i zlikwidowano - żaden to problem. Wiadomo jest ,że w przyrodzie raz danego gatunku jest więcej raz mniej (wyjątek stanowią tu ludzie). Nie ma powodu do obaw. Gdyby coś zagrażało ludzkości ... momentalnie zostałoby to wyeliminowane z naszej planety, raz na zawsze.

    15.10.2009 16:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×