Izrael na rozdrożu

Israel Facing the Future, Wielka Brytania 2013

W Izraelu i na Zachodnim Brzegu autor filmu szuka odpowiedzi na pytania o przyszłość Izraela. Staje się oczywiste, że Izrael musi zgodzić się na utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Emma Whitlock

Izrael na rozdrożu w telewizji

ZwińRozwiń
 • Na żywo

  Środa 27.03.2019 03:15

  TVP 1

 • Sobota 26.05.2018 03:40

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Wtorek 13.06.2017 23:25 Odcinek 84

  TVP 1

 • Czwartek 18.09.2014 00:05 Odcinek 84

  TVP 2

 • Poniedziałek 17.02.2014 23:55 Odcinek 84

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Emma Whitlock Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W Izraelu i na okupowanym Zachodnim Brzegu autor filmu szuka odpowiedzi na pytania o przyszłość Izraela. Udzielają ich Żydzi i Palestyńczycy. Staje się oczywiste, że Izrael musi zgodzić się na utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego. W przeciwnym razie nie będzie w stanie zachować dotychczasowego charakteru. Aby utrzymać kontrolę nad Zachodnim Brzegiem, trzeba myśleć o tym, jakie miejsce w izraelskim społeczeństwie mogliby zająć Palestyńczycy oraz czy jest możliwe nadanie im izraelskiego obywatelstwa i przyznanie pełni praw.

Nic nie wskazuje na to, by konflikt izraelsko - palestyński zbliżał się ku końcowi. Mnożą się za to pytania o przyszłość Izraela. Autor filmu BBC szuka odpowiedzi zarówno w Izraelu, jak i na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu. Odpowiadają na nie i Żydzi, i Palestyńczycy. Ale jednoznacznej odpowiedzi, jaka będzie przyszłość Izraela nie ma. Staje się jednak coraz bardziej oczywiste, że chcąc pozostać jedynym na świecie państwem żydowskim Izrael musi zgodzić się na utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego. W przeciwnym razie nie będzie w stanie zachować swojego dotychczasowego charakteru. Aby zachować kontrolę nad Zachodnim Brzegiem, trzeba zacząć poważnie myśleć o tym, jakie miejsce w izraelskim społeczeństwie mogliby zająć Palestyńczycy oraz czy jest możliwe nadanie im obywatelstwa izraelskiego i przyznanie pełni praw. Zarówno w Izraelu jak i wśród Palestyńczyków zdania są podzielone a dyskusja coraz bardziej ożywiona.

Komentarze

Skomentuj
 • khaki

  z Żydami zawsze problemy. :/

  17.02.2014 21:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.5 Głosów: 2

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×