Ja, Martin Luther King

I Am MLK Jr., Kanada 2018

Dokument opowiada historię życia doktora Martina Luthera Kinga oraz omawia jego wpływ na aktywistów walczących o wolności obywatelskie. Oferuje dogłębne spojrzenie na kluczowe momenty w historii USA.

 • Czas trwania: 91 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: John Barbisan, Michael Hamilton

Ja, Martin Luther King w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • John Barbisan Reżyseria
 • Michael Hamilton Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiada historię życia doktora Martina Luthera Kinga oraz omawia jego wpływ na współczesnych aktywistów walczących o wolności obywatelskie. Dr King, wykorzystując wybitne zdolności oratorskie, wskazywał drogę ruchowi praw obywatelskich. Jego filozofia walki o lepsze jutro zakładała działanie pozbawione agresji - stawianie oporu bez przemocy, protestowanie i manifestowanie na wiecach oraz zrzeszanie społeczności w organizacje samopomocowe. Dokument oferuje dogłębne spojrzenie na kluczowe momenty w historii Stanów Zjednoczonych.

Dokument opowiada historię życia doktora Martina Luthera Kinga oraz omawia jego wpływ na współczesnych aktywistów walczących o wolności obywatelskie. Dr King, wykorzystując swe wybitne zdolności oratorskie, wskazywał drogę ruchowi praw obywatelskich. Jego filozofia walki o lepsze jutro zakładała działanie pozbawione agresji – stawianie oporu bez przemocy, protestowanie i manifestowanie na wiecach oraz zrzeszanie społeczności w organizacje samopomocowe. Od zajmowania miejsc przeznaczonych dla białych w autobusach w Montgomery aż po legendarny Marsz na Waszyngton – dokument oferuje dogłębne spojrzenie na te kluczowe momenty w historii Stanów Zjednoczonych. "I Am MLK Jr." zawiera wywiady z najważniejszymi postaciami ruchu praw obywatelskich – począwszy od prekursorów takich jak ks. Jesse Jackson, ks. Al Sharpton, ambasador Andrew Young czy kongresman John Lews, aż po dzisiejszych zaangażowanych społecznie pisarzy, aktywistów oraz influnecerów, pośród których znaleźli się Van Jones, Carmelo Anthony, Nick Cannon, Shaun King i Malcolm Jenkins.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×